נושאים קשורים

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"

עונה שנייה ל”החיים ובת'”: איימי שומר על החיים עם בעל אוטיסט

הקומיקאית חוזרת לעונה שנייה של הסדרה "החיים ובת'", שמטפלת בנושאים שלא כולנו רגילים להיחשף אליהם בטלוויזיה: "רצינו להראות מה זה אומר באמת להיות על הספקטרום"

נמצא תקציב לחוגי ספורט לתלמידים עם מוגבלות

בשבועות האחרונים ניהלו מספר חברי כנסת, בראשם חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) מאבק למציאת מקור תקציבי חדש לפעילות התאחדות הספורט לבתי הספרהנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה
ראשיחדשותפרץ נושר, נתניהו נוהר, ולדרעי אני עדיין זוכר

פרץ נושר, נתניהו נוהר, ולדרעי אני עדיין זוכר

הפרישה, הפרשה והפרסה, וגם איזה לקח אנחנו, אנשים עם מוגבלויות, יכולים ללמוד. אורן גנור מסכם שבוע

אהלן חברים,

השבוע, במקום להתחיל לדבר על צירופים וחיבורים, בחרתי לפתוח דווקא בפרישה שלכאורה עברה בקול ענות חלושה, אך טומנת בחובה סיפור גדול על השינוי שעבר על הישראליות של כולנו.

הפורש

עמיר פרץ, ותיק חברי הכנסת, שהיה הפרזנטור של המערך בבחירות 1988, מוריד השבוע את המסך על עצמו, וכנראה גם על חלומו להיות נשיא המדינה הבא.

פרץ, איש הצווארון הפתוח שהתאפיין לטעמי בעממיות יתר, תושב שדרות והמנהיג הפוליטי היחיד בדורנו שאינו מזוהה עם נהנתנות, השמיע קול חברתי חשוב בעשורים האחרונים, היווה השראה לאוכלוסיות חלשות והוכיח שההתמדה משתלמת. צריך להבין עד כמה זה דרמטי שיוצא צפון אפריקה מתמנה פעמיים ליו”ר מפלגת העבודה, כל זאת בשעה שהליכוד שכל כך מזוהה עם יוצאי עדות המזרח, תמיד העמיד בראשותו אך ורק מנהיגים ממוצא אירופאי.

יש לי הרגשה שעוד נתגעגע להנהגה אותנטית, נטולת טלפרומפטרים, ואולי אפילו לשפם.

עוד נתגעגע. עמיר פרץ

הפרשה

מהפרשה הבאה למדתי שאין לנו לסמוך על אלו שרוממות הדאגה לחלש בגרונם, ועלינו, אנשים עם מוגבלות, לקחת את עתידנו בידינו. בשנת 1998, ממשלת נתניהו הראשונה נקלעת למשבר פוליטי חריף וביבי מבקש להציל את הקואליציה שלו. העבודה בראשות ברק אינה נענית להצעותיו, המתנחלים זועמים עליו בעקבות ההסכם עם ערפאת, והאופציה האחרונה שנותרת לו היא הכנסת מפלגת גשר בראשות דוד לוי לממשלה.

לוי מוכן להציל את נתניהו תמורת משרד האוצר וההסכם כמעט נחתם, אלא שהשר החברתי, אריה דרעי, מטרפד את המהלך בטענה שלוי יהיה חברתי מדי וכלכלי פחות. אתם קולטים? “דאגתו” של דרעי לקהל השקופים שלו לא העניקה לו את גדלות הנפש לוותר על הקרדיט שהוא זה שפועל למען החלשים. היום אנחנו 22 שנים אחרי, ואני שואל אתכם, האם מישהו מכם מאמין שמשהו השתנה?

משהו השתנה? אריה דרעי

הפרסה

את סיבוב הפרסה של השבוע זיהינו כאן כבר בשבוע שעבר. נתניהו, המנהל זה זמן רומן לוהט עם ערביי ישראל, הגיע לביקור מתוקשר בנצרת, הבטיח הבטחות, סיפר סיפורים ובעיקר ביקש מהמוכתר לערוך לו סיור בבאר הקולות העירונית, לשם זרק את הדלי והחל בניסיון שאיבת המנדטים. נתניהו רק שכח שהסיכוי שאלו שהסית נגדם שהם נוהרים לקלפיות ינהרו לקלפי להצביע לו, קלוש. הם לא חמורים ש”נוערים” לקלפיות.

שואב מנדטים. רה”מ נתניהו

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

כתבות אחרונות