נושאים קשורים

ביקורת סרט: “עולם משלו” הוא מסע אוטיסטי חונק מדמעות ומצחוק

מה קורה כשעזרא, ילד אוטיסט, יוצא משגרת חייו הקפדנית למסע בריחה וגילוי עצמי עם אביו הסטנדאפיסט? איל שחל צפה בסרט החדש עם רוברט דה נירו – התרגש ובעיקר צחק

מדריך: איך תקבלו את הכסף שביטוח לאומי גבה ביתר בלי לחכות לביהמ”ש

לאחר שפירסמנו כי תביעה של נכים נגד ביטוח לאומי הוכרה כייצוגית, הגיעו למערכת שאלות רבות. עו"ד דוד שוורצבאום, שמייצג את התובעים, עונה לקוראים

לקראת מלחמה בצפון? פיקוד העורף חנך מיגונית מונגשת

מאחורי היוזמה עומדת עמותת "נגישות ישראל", שהתריעה על כך שאנשים בכיסאות גלגלים לא מקבלים מענה מהמיגוניות הקיימות. יו"ר העמותה: "קורא לכל הרשויות להצטייד"

בשורה לחולי הדושן: זו התרופה שקיבלה אישור מה-FDA

בישראל ישנם כ-250 אנשים המאובחנים בדושן-בקר, מחלת ניוון שרירים גנטית נדירה, בהם כ-20 ילדים בגילאי 5-4. הטיפול המדובר צפוי להקל משמעותית על חייהם
הסתדרות 480-100

סקר: איך מעריכים מנהלים יכולות של עובדים עם מוגבלות?

מחקר חדש מגלה פערים משמעותיים בין הרצון לקדם אנשים עם מוגבלות, לבין המציאות בפועל. רוב נושאי המשרות הבכירות מאמינים שאין מספיק תקציב לקידום נכים | כל המספרים
ראשיחדשותפרץ נושר, נתניהו נוהר, ולדרעי אני עדיין זוכר

פרץ נושר, נתניהו נוהר, ולדרעי אני עדיין זוכר

הפרישה, הפרשה והפרסה, וגם איזה לקח אנחנו, אנשים עם מוגבלויות, יכולים ללמוד. אורן גנור מסכם שבוע

אהלן חברים,

השבוע, במקום להתחיל לדבר על צירופים וחיבורים, בחרתי לפתוח דווקא בפרישה שלכאורה עברה בקול ענות חלושה, אך טומנת בחובה סיפור גדול על השינוי שעבר על הישראליות של כולנו.

הפורש

עמיר פרץ, ותיק חברי הכנסת, שהיה הפרזנטור של המערך בבחירות 1988, מוריד השבוע את המסך על עצמו, וכנראה גם על חלומו להיות נשיא המדינה הבא.

פרץ, איש הצווארון הפתוח שהתאפיין לטעמי בעממיות יתר, תושב שדרות והמנהיג הפוליטי היחיד בדורנו שאינו מזוהה עם נהנתנות, השמיע קול חברתי חשוב בעשורים האחרונים, היווה השראה לאוכלוסיות חלשות והוכיח שההתמדה משתלמת. צריך להבין עד כמה זה דרמטי שיוצא צפון אפריקה מתמנה פעמיים ליו”ר מפלגת העבודה, כל זאת בשעה שהליכוד שכל כך מזוהה עם יוצאי עדות המזרח, תמיד העמיד בראשותו אך ורק מנהיגים ממוצא אירופאי.

יש לי הרגשה שעוד נתגעגע להנהגה אותנטית, נטולת טלפרומפטרים, ואולי אפילו לשפם.

עוד נתגעגע. עמיר פרץ

הפרשה

מהפרשה הבאה למדתי שאין לנו לסמוך על אלו שרוממות הדאגה לחלש בגרונם, ועלינו, אנשים עם מוגבלות, לקחת את עתידנו בידינו. בשנת 1998, ממשלת נתניהו הראשונה נקלעת למשבר פוליטי חריף וביבי מבקש להציל את הקואליציה שלו. העבודה בראשות ברק אינה נענית להצעותיו, המתנחלים זועמים עליו בעקבות ההסכם עם ערפאת, והאופציה האחרונה שנותרת לו היא הכנסת מפלגת גשר בראשות דוד לוי לממשלה.

לוי מוכן להציל את נתניהו תמורת משרד האוצר וההסכם כמעט נחתם, אלא שהשר החברתי, אריה דרעי, מטרפד את המהלך בטענה שלוי יהיה חברתי מדי וכלכלי פחות. אתם קולטים? “דאגתו” של דרעי לקהל השקופים שלו לא העניקה לו את גדלות הנפש לוותר על הקרדיט שהוא זה שפועל למען החלשים. היום אנחנו 22 שנים אחרי, ואני שואל אתכם, האם מישהו מכם מאמין שמשהו השתנה?

משהו השתנה? אריה דרעי

הפרסה

את סיבוב הפרסה של השבוע זיהינו כאן כבר בשבוע שעבר. נתניהו, המנהל זה זמן רומן לוהט עם ערביי ישראל, הגיע לביקור מתוקשר בנצרת, הבטיח הבטחות, סיפר סיפורים ובעיקר ביקש מהמוכתר לערוך לו סיור בבאר הקולות העירונית, לשם זרק את הדלי והחל בניסיון שאיבת המנדטים. נתניהו רק שכח שהסיכוי שאלו שהסית נגדם שהם נוהרים לקלפיות ינהרו לקלפי להצביע לו, קלוש. הם לא חמורים ש”נוערים” לקלפיות.

שואב מנדטים. רה”מ נתניהו

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

כתבות אחרונות