נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותשר האוצר מבטיח עוד מענק לכל אזרח : "נכים יקבלו כפול"

שר האוצר מבטיח עוד מענק לכל אזרח : “נכים יקבלו כפול”

בדומה למענק לכל אזרח משנה שעברה, נכים/בוגרים עם מוגבלות צפויים לקבל 1,500 שקל. היועמ"ש טרם אישר

לאור התמשכות משבר הקורונה, שר האוצר ישראל כ”ץ מכריז שוב על תוכנית מענקים לאזרחי ישראל, בכפוף כמובן להחלטת הממשלה.

השר הודיע כי בקרוב יינתן מענק לכל משק בית בישראל עד לעשירון השביעי, לפי החלוקה הבאה: כל אדם בוגר יקבל מענק חד פעמי של 750 שקל; עבור כל ילד עד גיל ארבע יועבר מענק של 500 שקל להורים; וילד מגיל חמש ומעלה יזכה את המשפחה בסכום של 300 שקל.

למקבלי קצבאות, כך הודיע כ”ץ, יינתן מענק כפול, “כדי לסייע להם באופן מיוחד”. המשמעות היא שנכים/אנשים עם מוגבלות אמורים לקבל מענק חד פעמי של 1,500 שקל במקום 750 שקל, בדומה לסבב הקודם של המענק החד פעמי. שר האוצר לא אמר האם גם ילדים עם מוגבלות/נכות יזכו למענק כפול.

ישראל כץ
שר האוצר ישראל כ”ץ

בפעם הקודמת, ילדים עם מוגבלות/נכות לא היו אמורים לקבל קצבה כפולה, מלבד ילדים בדרגות הנכות הגבוהות ביותר. אלא שאז החלה מחאה גדולה של הורים, כולל עצומות המוניות, ותחת הלחץ הציבורי הממשלה אישרה מענק חד פעמי כפול של 1,000 שקל לילדים עם מוגבלות/נכות גם בדרגות של 50% ו-100%.

יש לציין כי מכיוון שמדובר בתקופת בחירות, המענק יצטרך לעבור גם אישור משפטי. הערב נמסר מטעמו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי “פרטיה של תוכנית כלכלית כלשהי – ככל שישנה – לא הובאו בפני היועץ המשפטי לממשלה, ולכן ממילא לא ניתן היה לתאם דבר. יובהר כי גם בשבוע שעבר לא הוצגה בפני היועמ”ש תוכנית כלשהי, והאמור במכתבו התבסס על מידע כללי וראשוני בלבד שהובא לידיעתו”.

בלי שום קשר למענק החד פעמי, חזר שר האוצר על התחייבותו להעביר לנכים מענק בסך כולל של חצי מיליארד שקל, שהוא למעשה פיצוי על אי העלאת קצבאות הנכות, כפי שהתחייבה הממשל לעשות עוד ב-2018. מכיוון שאין תקציב מדינה, אין אפשרות להעלות בדרך קבע את קצבאות הנכים, ולכן, לבקשת ארגון “נכה לא חצי בן אדם”, החליט כ”ץ להקציב כתחליף 500 מיליון שקל עד לאמצע 2021, בתקווה שעד אז תהיה ממשלה בישראל. גם המהלך הזה צריך לעבור את אישור משרד המשפטים.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************


יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות