ה"נעל ללא ידיים" של נייקי נולדה בזכות נער אחד מיוחד

מתיו וולצר, נער עם שיתוק מוחין, כתב לחברה שהוא חולם לנעול נעליים באופן עצמאי; השבוע החלום הפך למציאות

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

הנעל החדשה של חברת הענק נייקי, Nike Go FlyEase, הושקה השבוע בקול תרועה רמה. "נעל ללא ידיים" הוא הכינוי שניתן לה, והיא נולדה כחלק מניסיון לתת מענה למי שמתקשים לשרוך שרוכים או לסגור את הריצ'רץ' מחמת מוגבלותם. אבל מה שהתחיל כטכנולוגיה מסייעת לאנשים עם מוגבלות, הפך למוצר טכנולוגי פורץ דרך שמשרת את כלל הצרכנים.

Nike Go FlyEase הן נעלי ספורט המאפשרות למי שנועל אותן להחליק את רגלו פנימה מבלי להשתמש בידיים. גם הסרת הנעל יכולה להתבצע ללא עזרת הידיים. הנעליים מורכבות מציר וממתח – כך שהמשתמש יכול להחליק את הנעל לסירוגין בקלות. למעשה, הציר מאפשר לנעליים להתכופף בזווית כדי להחליק את כף הרגל למקומה.

על פי הדגמה שביצעה החברה, כדי לנעול את הנעל פשוט מחליקים את כף הרגל פנימה ודוחפים מטה עם העקב, מה שמאבטח את הנעל על הרגל. כדי להסיר את הנעל מחזיקים את החלק האחורי שלה ברגל אחת ומחליקים את השנייה החוצה.

הנעל הראשונה בטכנולוגיית FlyEase הושקה ב-2015, והרעיון מאחוריה נולד בהשראת נער אמריקאי בשם מתיו וולצר, שנולד עם שיתוק מוחין. וולצר כתב לנייקי על חלומו לנעול נעל שאין צורך לקשור אותה.

"בגיל 16 אני מסוגל להתלבש לגמרי לבד", כתב וולצר במכתב לחברה עוד ב-2012, "אבל ההורים שלי עדיין צריכים לקשור את הנעליים שלי. כנער ששואף להיות עצמאי לחלוטין אני מוצא את זה מאוד מתסכל, ולעתים מביך".

מתיו וולצר נועל ב-2015 את הדגם הבסיסי של FlyEase . צילום: נייקי

בעקבות המכתב הגיע מעצב של נייקי לביתו של וולצר, והחל לעבוד על נעליים חדשות בתקווה שיענו על צרכיו. ב-2015 נעל ה-FlyEase הראשונה הייתה מוכנה, ועכשיו יוצאת הגרסה המשודרגת שלה – Nike Go FlyEase, שכאמור לא מצריכה שימוש בידיים בכלל.

a*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום "המקצוענים" של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

בחברה הודיעו השבוע כי בשלב הראשון (מאמצע פברואר) יהיו הנעליים החדשות זמינות ל"חברי נייקי נבחרים" במחיר של 120 דולר, ובהמשך השנה הזמינות תהיה רחבה יותר. הנעל מוצעת בשלושה דגמים בצבעים שונים.

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

מערכת שווים

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״