נושאים קשורים

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"

עונה שנייה ל”החיים ובת'”: איימי שומר על החיים עם בעל אוטיסט

הקומיקאית חוזרת לעונה שנייה של הסדרה "החיים ובת'", שמטפלת בנושאים שלא כולנו רגילים להיחשף אליהם בטלוויזיה: "רצינו להראות מה זה אומר באמת להיות על הספקטרום"

נמצא תקציב לחוגי ספורט לתלמידים עם מוגבלות

בשבועות האחרונים ניהלו מספר חברי כנסת, בראשם חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) מאבק למציאת מקור תקציבי חדש לפעילות התאחדות הספורט לבתי הספר

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה“בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"
ראשיחדשותעד 17 אלף שקל מענק למעסיק שיכשיר ויקלוט עובד עם מוגבלות

עד 17 אלף שקל מענק למעסיק שיכשיר ויקלוט עובד עם מוגבלות

משרד העבודה מעוניין לתמרץ חזרה לתעסוקה בניסיון להתגבר על משבר הקורונה. כל הפרטים והלינקים בידיעה

במסגרת התוכנית מתחייב המעסיק להעסיק את העובד שישה חודשים לפחות

כחלק ממאמצי הממשלה לצאת מהמשבר הכלכלי שהביאה איתה הקורונה, במשרד העבודה הרווחה השיקו תוכנית למעסיקים שיכשירו ויקלטו עובדים, ובתמורה לכך יקבלו מענק על סך 10,000 שקל. אם יבחרו לקלוט עובד עם מוגבלות, יזכו למענק נוסף של 2,000 שקל, ובסך הכל 12 אלף שקל. אם העובד עם המוגבלות ייקלט בשכר של 8,500 שקל ומעלה, יגיע כבר המענק למעסיק ל-17 אלף שקל.    

מאות אלפי ישראלים איבדו את מקום עבודתם בעקבות המשבר, אבל אצל עובדים עם מוגבלות המצב קשה אפילו יותר. מסקר שערך מכון מאיירס-ג’וינט-ברוקדייל עבור נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות עולה כי 41% מהאנשים עם מוגבלות בגילאי העבודה לא היו מועסקים עוד בחודש פברואר 2020, טרם פרוץ הקורונה. המספרים עלו ככל שהתגברו ההגבלות והסגרים, כאשר באוקטובר 2020 כבר 62% מהם לא היו מועסקים.

המסלול המדובר של משרד העבודה, הנקרא Ojt, מיועד למעסיקים המעוניינים לקלוט עובדים חדשים ולהכשירם באופן עצמאי, בעזרת חונך בזמן העבודה. המסלול והמענק מיועדים לתת תמריץ משמעותי לבעלי עסקים שזקוקים לכוח אדם, וגם לעובדים עם מוגבלות, שיוכלו לחזור מהר יותר לשוק העבודה.

איך מעסיקים מצטרפים לתוכנית? נכנסים לאתר, מגישים בקשה, מגייסים את העובד, נותנים לו הכשרה ותעסוקה מתאימה, ובסוף התהליך מקבלים את המענק, שבמקרים מסוימים עשוי להגיע, כאמור, ל-17 אלף שקל. כל זאת, אם העובד שאושר למסלול משתכר בממוצע 8,500 שקל לחודש (במהלך שישה חודשים) – מה ששווה למעסיק “מענק נוסף להשמה בשכר גבוה” בסך 5,000 שקל.

הקליקו כאן לאתר

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

המעסיק עצמו מתחייב להעסיק את העובד למשך תקופה רציפה של שישה חודשים לפחות. לכל עובד יוגדר חונך, שתפקידו לחנוך ולהכשיר מקצועית את העובד, תוך שילובו בעבודה בהתאם לתוכנית ההכשרה.

מגוון המקצועות המזכים במענק הוא רחב. לרשימה המלאה הקליקו >>> http://bit.ly/2ZnL7fY.

אם מעסיק רוצה להגיש בקשה לאישור הכשרה במקצוע שאינו מופיע ברשימת המקצועות המאושרים, ודורש משימות מקצועיות מורכבות, הוא מתבקש לנמק ולפרט מדוע נדרשת הכשרה למקצוע. מקצועות שאינם מצריכים הכשרה ייעודית כגון מלצרים, קופאים, סדרנים ועובדי ניקיון לא יאושרו.

פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון 1599-503-003.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות