נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותהורים משלבים, מעכשיו יהיה פשוט יותר לקבל נקודות זיכוי במס

הורים משלבים, מעכשיו יהיה פשוט יותר לקבל נקודות זיכוי במס

הודות להעברת מידע ממשרד החינוך לרשות המסים לא תצטרכו לצרף את החלטת ועדת הזכאות כדי לקבל 2 נק'

הקלה להורים לילדים עם מוגבלות המשולבים במוסדות החינוך הרגילים: מעתה תוכלו לקבל את נקודות הזיכוי במס המגיעות לכם ללא הצגת החלטת הוועדה לזכאות ואפיון בפני רשויות המס.

ההקלה היא תולדה של שיתוף פעולה בין רשות המסים למשרד החינוך. הודות להעברת מידע באופן מקוון לא יידרשו עוד ההורים לצרף את החלטת הוועדה שקבעה זכאות לחינוך מיוחד בסל אישי כדי לקבל שתי נקודות זיכוי לפי סעיף45(א) לפקודת מס הכנסה.

רשות המסים מקדמת בשנים האחרונות שיתופי פעולה עם מגוון גופים ציבוריים, במטרה לאפשר לציבור לממש בקלות את הטבות המס להן הוא זכאי. לאחרונה השלימה הרשות מהלך לקבלת מידע מקוון ממשרד החינוך לגבי ילדים שנקבעה להם זכאות לחינוך מיוחד בסל אישי בוועדת זכאות ואפיון. מדובר בוועדות ברשויות המקומיות הקובעות את זכאותו של תלמיד עם צרכים מיוחדים לשירותי חינוך מיוחדים.

בזכות קבלת מידע מקוון זה, אחד מההורים לילדים שנקבעה להם זכאות יקבל שתי נקודות זיכוי בכל שנת זכאות לאחר שיפנה באמצעות טופס הבקשה לזיכוי ממס בגין קרוב עם מוגבלות (116 א’) או בכל דרך אחרת מפורטת, וזאת מבלי שיידרש לצרף את החלטת הוועדה. דרישה זו עיכבה לעיתים את הטיפול במתן נקודות הזיכוי, בפרט בשל מגוון התבניות של החלטות הוועדות ברשויות המקומיות ברחבי הארץ.

בשלב זה קיבלה רשות המסים את המידע לגבי הזכאים לשנים 2020 ו-2021, ואלו יוכלו לערוך תיאום מס או להגיש דוח שנתי ללא צירוף החלטת הוועדה. לגבי זכאות לשנים קודמות, נדרש יהיה להציג את החלטת הוועדה (ועדת השמה), וזאת עד שהרשות תקבל את המידע הזה ממשרד החינוך. 

מהלך נוסף שהושלם לאחרונה: אנשים עם נכות רפואית מזכה לצמיתות שנקבעה על ידי הביטוח הלאומי או הרשות לזכויות לניצולי שואה שיבקשו למשוך את כספי התגמולים יוכלו לעשות זאת באמצעות טופס 159, מבלי לצרף את הפרוטוקול המקורי של הוועדה הרפואית בביטוח לאומי – דבר שלעיתים עיכב את הטיפול בבקשות אלו.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות