נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותהצעת חוק: להעניש רופא שיבצע הפלה מחשש לתינוק עם מוגבלות

הצעת חוק: להעניש רופא שיבצע הפלה מחשש לתינוק עם מוגבלות

ההצעה הוגשה לסנאט בפלורידה. המתנגדים: "לא דואגים לאנשים עם מוגבלות, רק להגבלת הפלות"

שתי הצעות חוק זהות שהוגשו השבוע במדינת פלורידה, ארה”ב, מבקשות לאסור הפלות שהסיבה להן היא חשש שהתינוק עלול להיוולד עם מוגבלות. לפי הצעות אלה, רופאים שיבצעו הפלה כזו עלולים לעמוד לדין, בעוד נשים שבהן תבוצע ההפלה יהיו חסינות מעונש.

את ההצעות הגישו דווקא שתי נשים – חברת בית הנבחרים מטעם המפלגה הרפובליקאית ארין גרול, והסנאטורית אנה מריה רודריגס, גם היא רפובליקאית. ההצעות מגדירות “הפלת נכות” כהפלה שאישה מבקשת לבצע אך ורק משום שהיא יודעת כי תינוקה עלול להיוולד עם מוגבלות. המוגבלויות המפורטות בהצעת החוק כוללות כל נכות פיזית, עיוותים גופניים, תסמונת דאון, עקמת, גמדות, לבקנות, מחלה גופנית או נפשית.

על פי החוק המיועד, רופא המבצע “הפלת נכות” יואשם בעבירה מדרגה שלישית. אם האישה חלילה תמות במהלך ההפלה, הוא יואשם בעבירה מדרגה שנייה. נשים שיצטרכו להפסיק את ההריון בגלל סכנה רפואית פוטנציאלית בלידה, יוחרגו מהחוק.

מאז הוגשו ההצעות נמתחה עליהן ביקורת רבה. לורה גודיו, מנכ”לית ארגון העוסק בהורות מתוכננת, אמרה כי “הצעת החוק לא נועדה להגן על אנשים עם מוגבלות, אלא להגביל הפלות. לא מדובר במדיניות קידום של זכויות נכים. זה פשוט ניסיון נוסף להכניס פוליטיקה למקום שאינו שייך – לסיטואציות הרגישות ביותר בין מטופלת לרופא שלה”.

“הפלה היא חלק מזכויות אדם”. הפגנה בעד הפלות

לדבריה, “יש כאן ניסיון למנוע את הגישה להפלות בפלורידה באמצעות הצעת חוק מזעזעת. זה רק עוד איסור הפלה בלתי חוקתי אחד המוצע במדינה”.

יש לציין כי זו הצעת החוק השנייה שמגישה הסנאטורית רודריגז השנה, כדי לשנות את הסף לקבלת הפלה חוקית בפלורידה. לדברי גודיו, הדבר עשוי להוביל להוצאות כלכליות גדולות ומיותרות למדינה. “המחוקק צריך להיות ממוקד בהשפעות הבריאותיות והכלכליות ההרסניות של מגפת הקורונה”, אמרה, “ולא בהגבלת הפלות נוספת, שתביא לכך שהמדינה תצטרך להוציא את כספי המסים שלנו כדי לנסות להגן על החוק בבית המשפט”.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

נכון להיום, בפלורידה אישה יכולה לעבור הפלה בכל נקודת זמן בשני השלישים הראשונים של ההריון. אם מדובר בחריג רפואי, היא רשאית לקבל אישור להפלה גם בשליש השלישי.

ברחבי ארה”ב פחתה כמות ההפלות בשנים האחרונות, בעוד שבפלורידה חלה עלייה קלה במספרן.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות