נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותסוף סוף: הפיצוי לנכים עבר בוועדת שרים לחקיקה

סוף סוף: הפיצוי לנכים עבר בוועדת שרים לחקיקה

מחר צפוי החוק לעבור בממשלה. התשלום הראשון אמור להגיע לנכים ולהורים לילדים עם מוגבלות בחודש הבא

“המענק המיוחד לנכים למחצית הראשונה של 2021 בסך 560 מיליון שקל אושר כעת בוועדת השרים לחקיקה, וממתין לאישור מחר בממשלה” – כך הודיע לפני מספר דקות שר האוצר ישראל כ”ץ.

ראש הממשלה החליפי ויו”ר כחול לבן בני גנץ יצא עם הודעה משלו בנושא. “אישרתי כעת בוועדת השרים לענייני חקיקה בראשותי את התוספת לקצבאות הנכים, כפי שהתחייבתי לחצי השנה הקרובה”, הודיע גנץ. “אני מקווה, עבור ציבור הנכים ועבור כלל אזרחי ישראל, שאחרי הבחירות נקים ממשלה ישרה ונוכל להעביר תקציב מדינה שיסדיר את ההעלאה הקבועה הנדרשת בקצבאות הנכות עבור האוכלוסייה היקרה הזו”.

גנץ ציין כי מלבד הפיצוי לנכים, הוא העביר בוועדה שני חוקים חשובים נוספים. “העברנו את החוק להחמרת ענישה על מתעללים בפעוטות וגם את חוק ‘קרן העושר'”, הוסיף ראש הממשלה החליפי. “אלה הרגעים בהם אני וחבריי לכחול לבן חשים גאווה גדולה בעשייה אמיתית, שהיא הרבה מעבר לפוליטיקת האשמות”.

הפיצוי, שעליו החליטו יותר מוקדם השנה שר האוצר ישראל כ”ץ ושר הרווחה איציק שמולי, עומד כאמור על סך של 560 מיליון שקל, והוא ניתן במקום העלאת קצבאות הנכות, שעליה התחייבה הממשלה בחוק עוד ב-2018. מדובר למעשה בתשלום ההפרש בין הקצבה היום, שנותרה כפי שהייתה ב-2019, לבין הקצבה שהבטיחה הממשלה.  

בני גנץ. צילום מסך מיוטייוב

באוקטובר ובדצמבר 2020 הועבר פיצוי לנכים בשתי פעימות על אי העלאת הקצבאות בשנת 2020. התשלום הועבר גם להורים לילדים עם מוגבלות. עתה, מכיוון שגם ב-2021 לא הועלתה קצבת הנכות, הוחלט להעביר לנכים ולהורים לילדים עם מוגבלות את ההפרשים למחצית הראשונה של 2021. גם כאן אמור הפיצוי להינתן בשתי פעימות – האחת בחודש מרץ , כלומר בחודש הבא, והשנייה ביוני.

בדומה להבטחה של גנץ, גם השר כ”ץ הבטיח לארגוני הנכים שברגע שתוקם ממשלה אחרי הבחירות הקרובות, יועבר בצורה מסודרת החוק שיעלה באופן קבוע את גובה הקצבאות, בהתאם לחוק שחוקק ב-2018. גובה הקצבה לנכה עם 100% נכות אמור לעמוד על 3,700 שקל בחודש.

בשבועות האחרונים נקלע נושא הפיצוי לנכים לפלונטר פוליטי, כאשר מצד אחד של החבל מושכים שרי הליכוד, ומן הצד השני שרי כחול לבן ובראשם גנץ. בליכוד האשימו כי גנץ מסרב להביא את חוק הפיצוי לממשלה ופוגע בציבור הנכים. לעומת זאת, גנץ טען כי ביקש להעביר את החוק דרך ועדת שרים לחקיקה יחד עם חוקים נוספים, אולם בליכוד סירבו.

ישראל כץ
שר האוצר ישראל כ”ץ

ביום חמישי האחרון, דיווחנו כאן, נמצא פתרון לפלונטר והוחלט כי ועדת שרים לחקיקה תאשר היום את החוק. כך באמת קרה. מחר (שני) צפוי החוק לעבור את אישור הממשלה, ומשם יעבור לכנסת עד להשלמת החקיקה. כמובן שלוחות הזמנים לחוצים אם לוקחים בחשבון שהפיצוי הראשון אמור לעבור לחשבונות הבנק של הנכים עוד בחודש הקרוב. נציין כי לפני כמה שעות הפגינו נכים ליד ביתו של גנץ בראש העין בניסיון להפעיל לחץ כדי שחוק הפיצוי יאושר – מה שאכן קרה.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות