נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותבת 17 טבעה למוות במהלך טיול של עמותה לבני נוער עם מוגבלות

בת 17 טבעה למוות במהלך טיול של עמותה לבני נוער עם מוגבלות

הנערה טבעה בנחל האסי, ככל הנראה מסיבה רפואית. ניסיונות ההחייאה כשלו. מנהל העמותה עוכב לחקירה

טרגדיה בצפון: נערה בת 17 טבעה היום למוות בנחל האסי בקיבוץ ניר דוד שבגלבוע. מחקירת המשטרה עולה כי הצעירה הייתה במקום יחד עם קבוצה מעמותה לבני נוער עם מוגבלויות.

הנערה, שהייתה במי הנחל, איבדה את ההכרה, ככל הנראה מסיבה רפואית, וטבעה. אחרי שנמשתה מהמים במצב אנוש, חובשים של מד”א שהוזעקו למקום החלו לבצע בה פעולות החייאה, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותה.

חוקרי משטרה שהגיעו לנחל החלו בבדיקת האירוע, ובין שאר הפעולות עיכבו את מנהל העמותה לחקירה.

“כשהגענו לקיבוץ הובילו אותנו לגדות הנחל, לשם משו את הנערה כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה”, סיפר פראמדיק מד”א דניס פולקוב. “הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, אבל מצבה היה קריטי ובסופו של דבר נאלצנו לקבוע את מותה”.

נחל האסי. צילום מוויקיפדיה
מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות