נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותההישג המדהים של הספורטאי הישראלי שמטפס ללא אצבעות

ההישג המדהים של הספורטאי הישראלי שמטפס ללא אצבעות

מור ספיר, שאיבד את עשר אצבעותיו במפולת שלגים, זכה בגביע העולם בטיפוס לנכים: "עם אמונה ועבודה אפשר הכל"

הישג מצוין למטפס הפראלימפי מור ספיר, שזכה אתמול במקום הראשון בגביע העולם בטיפוס לנכים, שמתקיים באוסטריה. ספיר, שאיבד את כל אצבעותיו במהלך מפולת שלגים ברכס האנאפורנה בנפאל ב-2014, הוא המטפס היחידי בעולם שמטפס ללא עשר אצבעות.

ספיר פתח את התחרות חזק וסיים את המוקדמות עם שני “טופים” (סיום מסלול). בגמר הוא היה המטפס האחרון, ועל מנת לנצח היה צריך שוב לסיים את כל המסלול. גם הפעם הוא לא איכזב והשיג את מדליית הזהב.

“זו התחרות הראשונה שלי אחרי שנתיים בבית, ואין סיכוי שיכולתי לבקש חזרה יותר טובה”, אמר ספיר אחרי הזכייה. “קיבלתי פה דחיפה ענקית מחברי הנבחרת, שעודדו אותי לאורך כל המסלול ותמכו בי לאורך כל הדרך. הטיפוס בשבילי הוא המקום בו אני מזכיר לעצמי שעם עבודה קשה ואמונה בעצמך אפשר להשיג כל מטרה”.

זו הזכייה השלישית של ספיר בגביע העולם. הוא גם מחזיק בתואר סגן אלוף העולם לשנת 2019. למרות ההישגים הרבים, הוא לא יתחרה במשחקים הפראלימפיים בטוקיו. בימים אלה הוא כבר מתאמן לקראת המשחקים בפאריז ב-2024, שיכללו לראשונה את ענף הטיפוס לנכים.

ללא אצבעות. מור ספיר במהלך טיפוס. צילום מיוטיוב

בענף הטיפוס ישנן קטגוריות שונות המותאמות לספורטאים עם סוגי נכות שונים. ספיר מתחרה בקטגוריית RP2 , הכוללת ספורטאים עם פגיעות מסוגים שונים בשני אברי גוף.

באוקטובר 2014 התרחשה מפולת שלגים על רכס האנאפורנה, שבעקבותיה סבל ספיר מכוויות קור קשות. לאחר הפציעה עבר שיקום אינטנסיבי במשך שבעה חודשים בבית החולים תל השומר, ולאחר שניסה טיפולים שונים, ללא הצלחה, נאלצו הרופאים לקטוע את עשר אצבעותיו. במרץ 2015 השתחרר מהשיקום, וכחלק מהתהליך המליצו לו בארגון “בית הלוחם” להתאמן על קיר טיפוס, בשל האחיזות שמדמות תפיסת חפצים. השאר היסטוריה.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות