נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזם
הסתדרות 480-100

חברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותגם ב-2020: בכ-40% מהגופים הציבוריים לא היה ייצוג הולם לעובדים עם מוגבלות

גם ב-2020: בכ-40% מהגופים הציבוריים לא היה ייצוג הולם לעובדים עם מוגבלות

כך מפרסמת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. הצד החיובי: למרות הקורונה לא נרשמה הרעה בנתונים

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים מפרסמת נתונים חדשים ומעודכנים אודות הייצוג ההולם של עובדים עם מוגבלות בגופים ציבוריים גדולים בשנת 2020. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות קובע כי גופים ציבוריים המעסיקים 100 עובדים לפחות, מחויבים לפעול להעסקה של לפחות 5% אנשים עם מוגבלות משמעותית כהגדרתה בחוק. החוק נועד לסייע בקידום העסקה של אנשים עם מוגבלות, אשר נתקלים לא אחת בחסמים ובקושי להשתלב בשוק העבודה, ולפתוח עבורם את דלתות המעסיקים הגדולים.

מהנתונים עולה כי מבין 312 גופים ציבוריים גדולים, 61% (189 גופים ציבוריים) עומדים ביעד ההעסקה של 5%, 26% (82 גופים ציבוריים) עומדים ברמה בינונית  (5%-3.5%), 12% (39 גופים) עומדים ברמה נמוכה (3.5%-2%), ו-1% (2 גופים ציבוריים) אינם עומדים ביעד כלל. בין הגופים הציבוריים שעמדו ביעד העסקת אנשים עם מוגבלות ברמה נמוכה: בנק ישראל, מוזיאון תל אביב לאומנות, מפעל הפיס, החברה לפיתוח בית”ר עילית, החברה לחינוך תרבות ופנאי בחבל מודיעין והרשות ניירות ערך.

הנתונים מעידים על כך שעל אף משבר הקורונה, אשר השפיע בצורה משמעותית על שוק התעסוקה, שיעורי העמידה בייצוג ההולם נשמרו, ואף  ניתן לראות שיפור בנתונים כאשר פחות גופים נמצאים ברמת אי עמידה או ברמה נמוכה. כמו כן, מניתוח הנתונים עולה כי גם השנה נשמר המאזן החיובי, כאשר 35 גופים ציבוריים עלו ברמת העמידה ביעד, לעומת 31 גופים ציבוריים שירדו ברמת העמידה. זאת, בהמשך לשנה שעברה, בה 40 גופים ציבוריים עלו ברמת העמידה ביעד, לעומת 27 גופים שירדו ברמת העמידה.

רשויות מקומיות

בקרב הרשויות המקומיות, המהוות כ-72% מרשימת הגופים הציבוריים הגדולים (224 רשויות מתוך 312), נמצא כי 61% עומדות ביעד הייצוג ההולם, 28% עומדות ברמה בינונית, 10.5% עומדות ברמה נמוכה ו-0.5% לא עומדות ביעד. כמו כן, בקרב מועצות אזוריות רק 49% מהמועצות עומדות ביעד הייצוג ברמה של עמידה מלאה, ובקרב מועצות מקומיות רק 55% עומדות ביעד באופן מלא, וזאת על אף עלייה של  2% (4 גופים) ביחס לשנה שעברה.

צילום: ביגסטוק

בין הרשויות המקומיות שעמדו ביעד העסקת אנשים עם מוגבלות ברמה נמוכה: שהם, קריית ארבע, כפר ורדים, עיריית בני ברק, תל שבע, מועצה אזורית עמק הירדן, מועצה אזורית חוף השרון. מועצה דתית מטה בנימין ומועצה דתית קדומים אינן עומדות כלל ביעד ההעסקה המינימלי של אנשים עם מוגבלות, זו שנה רביעית ברציפות .

אכיפה ופיקוח

על פי החוק, מעסיקים נדרשים לבצע שורה של פעולות לקידום הייצוג ההולם בקרב עובדיהם, וביניהם מינוי ממונה תעסוקה שיהיה אמון על הנושא. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מקנה לנציבות סמכויות פיקוח ואכיפה,  ומכוחן פועלת הנציבות כלפי הגופים שלא עמדו בחובותיהם על פי החוק. בשנה החולפת הוציאה הנציבות מכתבי התראה ל-67 גופים שלא עמדו ביעד הייצוג ההולם,  ובנוסף לא מילאו את חובותיהם למנות ממונה תעסוקה ולהכין תוכנית שנתית לקידום העסקתם של אנשים עם מוגבלות. רוב הגופים להם הוצאו מכתבי התראה מילאו את חובותיהם, ואילו ל-24 גופים שלא מילאו את ההנחיות במכתב ההתראה הוצא צו. בהמשך לפעולות האכיפה, כל הגופים הציבוריים שלא עמדו ביעד הייצוג ההולם הכינו תוכנית שנתית ומינו ממונה תעסוקה.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

“הנתונים המתפרסמים אודות הייצוג ההולם מעידים על כך שגם בשנת הקורונה הקשה, אשר פגעה בכלל המועסקים במשק ובאנשים עם מוגבלות בפרט, גופים ציבוריים רבים הצליחו לשמור על שיעורי הייצוג ההולם, וכ–35 גופים אף הצליחו להשתפר”, אמרה דינה דומיניץ, מ”מ נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. “עם זאת, הנתונים מעידים כי קיים עוד מקום לשיפור רב ולפעילות מוגברת מצד הגופים הציבוריים לקידום ההעסקה של עובדים חדשים ולשמירה על עובדים קיימים. הנציבות תמשיך לפעול כדי לאכוף את החוק בכל הקשור לייצוג ההולם ולמגר תופעות של הפליה ופערים בין אנשים עם מוגבלות לכלל האוכלוסייה, באמצעות כל הכלים שברשותה”.

לטבלה עם רשימת כל הגופים הציבוריים והאם עמדו ביעד הייצוג ההולם >> https://bit.ly/3rZs0qh

הדוח הקודם

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות