נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבקרוב תוכלו לשלוט על הטלפון באמצעות חיוך או הרמת גבה

בקרוב תוכלו לשלוט על הטלפון באמצעות חיוך או הרמת גבה

אנשים עם מוגבלות, שימו לב: גוגל מפתחת תכונת נגישות חדשה לאנדרואיד, שמאפשרת לשלוט בסלולרי דרך הבעות פנים

גוגל מפתחת תכונת נגישות חדשה למערכת ההפעלה אנדרואיד, המאפשרת לשלוט בטלפון באמצעות הבעות פנים כמו חיוך או הרמת גבה – כך מדווח אתר XDA Developers, שנוסד ומנוהל על ידי אנשי פיתוח מעולם הטכנולוגיה.

התכונה, שנקראת “Camera Switch”, הופיעה בגירסה 12 של אפליקציית Accessibility Suite של אנדרואיד. הגרסה החדשה של האפליקציה עדיין לא זמינה דרך Google Play.

על פי אתר XDA, ניתן להשתמש בהבעות פנים ובמבטים (מבט שמאלה, ימינה או למעלה) כאמצעי גישה למספר פונקציות בטלפון, למשל גלילה, חזרה למסך הבית או צפייה בהגדרות מהירות או בהתראות. בנוסף, ניתן לשנות את מידת הרגישות של התוכנה בעת זיהוי הבעות גוף, מה שאמור בתקווה להגביל את הפוטנציאל לטעויות בהפעלה.

התכונה החדשה, מקווים בגוגל, תיתן מענה טוב יותר לאנשים עם מוגבלויות פיזיות, המקשות עליהם להפעיל את הטלפון. בשונה מפקודות קוליות, למשל, הבעות פנים הן שקטות ויכולות לאפשר הפעלה של הטלפון בסביבה עם הרבה אנשים או במקומות שקטים.

הרמת גבה (משמאל), פתיחת פה (מימין). כך תוכלו לשלוט בסלולרי שלכם. צילומים: XDA Developers

אנדרואיד סיפקה כבר תכונות נגישות במהדורות האחרונות שלה, שכמו תכונת הבעת הפנים נועדו להפוך את הטלפונים לקלים יותר לשימוש לאנשים עם מוגבלויות. לדוגמה, אנדרואיד 11 בשנה שעברה סיפקה שיפורים בתכונת השליטה הקולית של מערכת ההפעלה. מוקדם יותר השנה פירסמה גוגל אוסף של עדכוני נגישות נוספים, ובהם אפשרות למשתמשים להקצות פעולות מותאמות אישית ללחצנים גדולים על המסך – דבר שמסייע ללקויי ראייה וגם לאנשים עם קשיים מוטוריים.

תכונת הנגישות החדשה תושק ככל הנראה עוד השנה, כחלק מעדכון מערכת ההפעלה אנדרואיד 12. עם זאת, ב-XDA מציינים כי מסתמן שהגירסה העדכנית ביותר של אפליקציית Accessibility Suite תתאים גם לאנדרואיד 11.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות