נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותהיסטוריה: ספורטאי ערבי עם מדליית זהב לישראל במשחקים הפראלימפיים

היסטוריה: ספורטאי ערבי עם מדליית זהב לישראל במשחקים הפראלימפיים

השחיין איאד שלאבי קטף את המקום הראשון במשחה ל-100 גב. השר חילי טרופר: "איאד הוא אדם מעורר השראה"

ווינר: שלאבי בראש הפודיום. צילום: קרן איזקסון

היום הראשון למשחקים הפראלימפיים בטוקיו נפתח בשמחה גדולה למשלחת הישראלית, כאשר השחיין איאד שלאבי, בן 34, זכה במקום הראשון ובמדליית הזהב היוקרתית במשחה  ל-100 מטרים גב.

שלאבי עצר את השעון על 2:28.04 דקות במשחה הגמר בדרגת הנכות S1, והפך לערבי ישראלי הראשון אי פעם שמשיג מדליה במשחקים. מדובר במדליית הזהב הפראלימפית הראשונה לישראל מאז משחקי לונדון 2012, והראשונה בשחייה מאז אתונה 2004, אז עשתה זאת השחיינית קרן ליבוביץ’.

שלאבי סומן מראש כמי שיכול לחזור עם מדליה מטוקיו, והוא אמנם עמד בציפיות. בעקבות הזכייה, שר התרבות והספורט חילי טרופר צייץ בטוויטר: ״הישג אדיר! ברכות לשחיין הישראלי שלנו איאד שלבי שזוכה במדליית זהב ראשונה לישראל במשחקים הפראלימפיים. איאד הוא אדם מעורר השראה, שחייו רצופים ניצחונות, והיום עוד ניצחון מזהיר. איאד לא נבהל מהציפיות הגבוהות, כיוון הכי גבוה ומילא את כולנו בגאווה גדולה. גאים בך איאד שלבי!״

שלאבי גדל בשפרעם ומגיע ממשפחה מוסלמית. הוא חירש ואילם מלידה ומשותק ברגליו בעקבות תאונה שעבר בגיל 13. בחודש מאי האחרון, רגע לפני האולימפיאדה, הפך לערבי ישראלי הראשון שזוכה בזהב באליפות אירופה שנערכה בפורטוגל, כאשר סיים ראשון במשחה ל-50 מטר גב עם זמן של 1:10.69 דקות.

שלאבי אחרי משחה הזהב. צילום: קרן איזקסון

למדליית הזהב במשחקים בטוקיו הוא מגיע לאחר שלוש אולימפיאדות בהן הצליח להגיע רק למקום הרביעי. הוא מתאמן במועדון איל”ן חיפה ומאמנו הוא יעקב ביננסון. בעקבות הזכייה הוא צפוי לקבל מענק של חצי מיליון שקל, כפי שקיבלו המתעמלים האולימפיים לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט שזכו בזהב בטוקיו.

תאונה קשה בגיל 13. שלאבי

‏יעקב ביננסון, מאמנו של שלאבי, הגיב בדמעות לזכייה: “אני מאוד מתרגש ושמח שמדליית הזהב הגיעה ממנו. איתו זו הייתה הדרך הכי קשה. זו האולימפיאדה הרביעית שלו. תמיד הוא היה במקום רביעי, אבל הוא המשיך. הוא הוכיח שמי שדופק כל הזמן בדלת – בסוף יפתחו לו”.

‏גם נשיא המדינה יצחק הרצוג שלח ברכות לזוכה: “איאד שלאבי, אתה אלוף! ריגשת אותנו. אתה סמל לעוצמה. גאים בך על מדליית הזהב. כל הכבוד!”

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות