נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"
הסתדרות 480-100

הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיאנשים עם מוגבלויותילדים עם מוגבלויותהוארך הפטור מתו ירוק לילדים עם מוגבלויות

הוארך הפטור מתו ירוק לילדים עם מוגבלויות

לבקשת אתר "שווים" - הפטור התווסף לאתר הרשמי של משרד הבריאות

ילדים עם מוגבלות פטורים מתו ירוק
ילדים עם מוגבלות פטורים מתו ירוק

כל ילד עם מוגבלות עד גיל 12 ו-3 חודשים ימשיך להיות מוחרג מתקנות התו הירוק ולא יידרש לבצע בדיקות קורונה מהירות, כך החליטו בוועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. התקנות הוארכו לחול המועד ויהיו בתוקף עד יום רביעי, 22.9. בנוסף, הוחלט שבריכות שחיה פתוחות יעברו מתו ירוק לתו סגול.

בתחילה הוחרגו מהתו הירוק רק הילדים עד גיל 12 ו-3 חודשים שיש ברשותם תעודת “פטור מתור” מהביטוח הלאומי. אבל לפני כשבועיים משרד הבריאות והוועדה הרחיבו את ההחרגה לילדים שאין להם תעודה כזו, אבל מחזיקים בתעודת נכה של ביטוח לאומי. סך הכל מדובר בכ-40,000 ילדים.

יושב ראש הוועדה, ח”כ גלעד קריב (העבודה), הודה אז למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש, ולמשרד הבריאות על הדיאלוג שהתקיים סביב נושא הילדים הנכים, ובירך על ההחלטה לפטור את כלל הילדים האוחזים בתעודת נכה מהתו הירוק. “זה איזון מתבקש”, אמר קריב, “בשיחותיי עם פרופ’ אש ועם שר הבריאות ניצן הורוביץ עמדתי על כך שלוועדה יש תפקיד פיקוח ואתגור הרשות המבצעת, אך יש גם צורך לגבות את הממשלה כשהיא מציגה סדרי עדיפויות נכונים”.

לאחר הפרסום באתר “שווים” הורים רבים פנו אלינו וטענו שנתקלו בבעיות מול נותני שירות, שלא איפשרו לילדים להיכנס למקומות בילוי ועסקים ללא הצגת בדיקה מהירה, על אף שיש להם פטור. בעקבות פניה של “שווים” למשרד הבריאות, עודכן האתר הרשמי של מתווה התו הירוק וכעת הפטור מצויין בו בבירור.

הורים מוזמנים להראות את האתר לבעלי עסקים. אם נתקלתם בסירוב בכל זאת, פנו אלינו בבקשה דרך עמוד הפייסבוק שלנו.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות