נושאים קשורים

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה
הסתדרות 480-100

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   
ראשיאנשים עם מוגבלויותילדים עם מוגבלויותהוארך הפטור מתו ירוק לילדים עם מוגבלויות

הוארך הפטור מתו ירוק לילדים עם מוגבלויות

לבקשת אתר "שווים" - הפטור התווסף לאתר הרשמי של משרד הבריאות

ילדים עם מוגבלות פטורים מתו ירוק
ילדים עם מוגבלות פטורים מתו ירוק

כל ילד עם מוגבלות עד גיל 12 ו-3 חודשים ימשיך להיות מוחרג מתקנות התו הירוק ולא יידרש לבצע בדיקות קורונה מהירות, כך החליטו בוועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. התקנות הוארכו לחול המועד ויהיו בתוקף עד יום רביעי, 22.9. בנוסף, הוחלט שבריכות שחיה פתוחות יעברו מתו ירוק לתו סגול.

בתחילה הוחרגו מהתו הירוק רק הילדים עד גיל 12 ו-3 חודשים שיש ברשותם תעודת “פטור מתור” מהביטוח הלאומי. אבל לפני כשבועיים משרד הבריאות והוועדה הרחיבו את ההחרגה לילדים שאין להם תעודה כזו, אבל מחזיקים בתעודת נכה של ביטוח לאומי. סך הכל מדובר בכ-40,000 ילדים.

יושב ראש הוועדה, ח”כ גלעד קריב (העבודה), הודה אז למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש, ולמשרד הבריאות על הדיאלוג שהתקיים סביב נושא הילדים הנכים, ובירך על ההחלטה לפטור את כלל הילדים האוחזים בתעודת נכה מהתו הירוק. “זה איזון מתבקש”, אמר קריב, “בשיחותיי עם פרופ’ אש ועם שר הבריאות ניצן הורוביץ עמדתי על כך שלוועדה יש תפקיד פיקוח ואתגור הרשות המבצעת, אך יש גם צורך לגבות את הממשלה כשהיא מציגה סדרי עדיפויות נכונים”.

לאחר הפרסום באתר “שווים” הורים רבים פנו אלינו וטענו שנתקלו בבעיות מול נותני שירות, שלא איפשרו לילדים להיכנס למקומות בילוי ועסקים ללא הצגת בדיקה מהירה, על אף שיש להם פטור. בעקבות פניה של “שווים” למשרד הבריאות, עודכן האתר הרשמי של מתווה התו הירוק וכעת הפטור מצויין בו בבירור.

הורים מוזמנים להראות את האתר לבעלי עסקים. אם נתקלתם בסירוב בכל זאת, פנו אלינו בבקשה דרך עמוד הפייסבוק שלנו.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות