נושאים קשורים

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות

כך פועלת הונאת ה”פטור מתור” שמציפה את הרשת

מיוחד ל"שווים": גם אתם נתקלתם לאחרונה במודעה הזאת? מדובר בנוכלות. כך נראתה השיחה שלנו עם "נציג המכירות" שמבטיח תעודה רשמית מהביטוח הלאומי

ללמוד על קבלת האחר – דרך משחק קלפים מיוחד

משחק הזיכרון החדש, "בלון וכובע", לא רק מבדר, אלא גם מלמד על סובלנות ואמפתיה, תוך תרומה לילדים חולי ניוון שרירים דושן-בקר

תקף וירק: כתב אישום נגד אח שהתעלל בקשישה סיעודית

סאלח היאג'נה, בן 26, נאשם על ידי פרקליטות המדינה לאחר שתקף קשישה בת 77 במרכז הגריאטרי "גולדן קר" בנס ציונהטיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותתכירו את הנציב החדש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

תכירו את הנציב החדש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

שר המשפטים בחר לתפקיד בדן רשל, בעל ניסיון רב בתחומי הכלכלה והאסטרטגיה, ובעצמו אדם עם מוגבלות

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער בחר בדן רשל לתפקיד נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. רשל יחליף את אברמי טורם, ששימש בתפקיד עד לאחרונה.

סער החליט על המינוי לאחר שקיבל את המלצת הוועדה לאיתור הנציב. הוועדה המליצה פה אחד על מועמדותו של רשל. שר המשפטים יביא בקרוב את המינוי לאישור הממשלה.

רשל, בעל תארים במשפטים, כלכלה ומינהל עסקים, חולה במחלת ניוון שרירים מסוג SMA. הוא בעל ניסיון מקצועי רב בתחומים הכלכליים והאסטרטגיים, לצד עשייה מרובה בכל הקשור לשילוב אנשים עם מוגבלות בעולמות התעסוקה, החקיקה והאכיפה. לרשל ניסיון בעבודה מול גורמים בארץ ובעולם בתחומים הרלוונטיים לעבודת הנציבות, הוא הוביל מיזמים בתחום, ושימש כיועץ מומחה למטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה במשרד הכלכלה.

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות החדש דן רשל

״בעשייתו המרשימה מהווה דן רשל מודל לחיקוי לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ובשוק התעסוקה”, אמר השר סער עם פרסום החלטתו. “לצד ההבנה העמוקה בנושא צורכי אנשים עם מוגבלות, לרשל יכולות יזום וחשיבה בסביבה מורכבת ומאתגרת בתחום, ואף ניסיון עסקי הכולל ממשקים מול המגזר הפרטי והמגזר הציבורי, ובעיקר הוא מביא עימו מחויבות אישית לעשייה משמעותית למען אנשים עם מוגבלות”.

שר המשפטים גדעון סער

בשנת 2017 התראיין רשל לעיתון “גלובס” וסיפר על מאבקו להכניס לסל התרופות תרופה חדשנית ויקרה ל-SMA, שעוצרת את הידרדרות המחלה ותורמת להחזרת איכות החיים של החולים בה. בכתבה ההיא מתואר רשל ככלכלן ותיק שעבד בחברות גדולות במשק, מבריק ורהוט וככזה שלא מוכן שירחמו עליו.

לאחרונה פירסמנו כאן ב”שווים” כי משרד המשפטים לא נתן עדיפות לאדם עם מוגבלות במכרז לתפקיד נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. בעקבות זאת פנו אנשי ונשות אקדמיה, פעילי זכויות ונציגים המייצגים ארגונים ואנשים עם מוגבלות במכתב לשר המשפטים, ובו דרשו לתת עדיפות זו במסגרת המכרז. מה שבטוח, מינויו של רשל הוא בשורה חיובית עבורם.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות