נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכיםירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותתכירו את הנציב החדש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

תכירו את הנציב החדש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות

שר המשפטים בחר לתפקיד בדן רשל, בעל ניסיון רב בתחומי הכלכלה והאסטרטגיה, ובעצמו אדם עם מוגבלות

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער בחר בדן רשל לתפקיד נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. רשל יחליף את אברמי טורם, ששימש בתפקיד עד לאחרונה.

סער החליט על המינוי לאחר שקיבל את המלצת הוועדה לאיתור הנציב. הוועדה המליצה פה אחד על מועמדותו של רשל. שר המשפטים יביא בקרוב את המינוי לאישור הממשלה.

רשל, בעל תארים במשפטים, כלכלה ומינהל עסקים, חולה במחלת ניוון שרירים מסוג SMA. הוא בעל ניסיון מקצועי רב בתחומים הכלכליים והאסטרטגיים, לצד עשייה מרובה בכל הקשור לשילוב אנשים עם מוגבלות בעולמות התעסוקה, החקיקה והאכיפה. לרשל ניסיון בעבודה מול גורמים בארץ ובעולם בתחומים הרלוונטיים לעבודת הנציבות, הוא הוביל מיזמים בתחום, ושימש כיועץ מומחה למטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה במשרד הכלכלה.

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות החדש דן רשל

״בעשייתו המרשימה מהווה דן רשל מודל לחיקוי לשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ובשוק התעסוקה”, אמר השר סער עם פרסום החלטתו. “לצד ההבנה העמוקה בנושא צורכי אנשים עם מוגבלות, לרשל יכולות יזום וחשיבה בסביבה מורכבת ומאתגרת בתחום, ואף ניסיון עסקי הכולל ממשקים מול המגזר הפרטי והמגזר הציבורי, ובעיקר הוא מביא עימו מחויבות אישית לעשייה משמעותית למען אנשים עם מוגבלות”.

שר המשפטים גדעון סער

בשנת 2017 התראיין רשל לעיתון “גלובס” וסיפר על מאבקו להכניס לסל התרופות תרופה חדשנית ויקרה ל-SMA, שעוצרת את הידרדרות המחלה ותורמת להחזרת איכות החיים של החולים בה. בכתבה ההיא מתואר רשל ככלכלן ותיק שעבד בחברות גדולות במשק, מבריק ורהוט וככזה שלא מוכן שירחמו עליו.

לאחרונה פירסמנו כאן ב”שווים” כי משרד המשפטים לא נתן עדיפות לאדם עם מוגבלות במכרז לתפקיד נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. בעקבות זאת פנו אנשי ונשות אקדמיה, פעילי זכויות ונציגים המייצגים ארגונים ואנשים עם מוגבלות במכתב לשר המשפטים, ובו דרשו לתת עדיפות זו במסגרת המכרז. מה שבטוח, מינויו של רשל הוא בשורה חיובית עבורם.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות