נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?
הסתדרות 480-100

רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיחדשותההזדמנות האחרונה לחיים של קארין באומן

ההזדמנות האחרונה לחיים של קארין באומן

האם יהודית לאתר "שווים": "אחרי שנים של סירוב, קארין סוף סוף מוכנה להתאשפז במחלקה להפרעות אכילה בשיבא"

קארין באומן עם חברת הכנסת לימור מגן (ראשונה משמאל), אמא יהודית ובן זוגה שימי תבורי

“אחרי המון שנים שהיא סירבה, קארין סוף סוף מוכנה להתאשפז במחלקה להפרעות אכילה, ובימים הקרובים היא תיכנס כנראה למרכז הרפואי שיבא” – כך מספרת היום יהודית באומן, אמה של קארין, בשיחה עם אתר “שווים”. מה שעזר לשכנע אותה, אומרת האם, “זו התמיכה המדהימה שקיבלנו בימים האחרונים מהציבור, מאז שיצאנו עם הבקשה במדיה לעזור לנו בתרומות”.

מזה 16 שנים שקארין, דוגמנית בעברה, חולה באנורקסיה-בולמיה קשה ביותר. לאחרונה חלה החמרה במצבה, ולדברי יהודית היא הגיעה למשקל של 24 ק”ג, המהווה סכנה ברורה ומיידית לחייה. בשבוע שעבר התפרסמו פוסטים בפייסבוק, כולל בדף של “שווים”, שבהם פנתה יהודית יחד עם בעלה, הזמר שימי תבורי, בבקשה לסיוע כספי שיעזור להם לממן אוכל, טיפולים וציוד רפואי. התמונות שנלוו לפוסטים, בהן נראית קארין במצב פיזי נורא, גרמו לזעזוע גדול בקרב גולשים רבים.

למרות מחלתה הקשה, קארין באומן נחשבת לאחת מסרבניות האשפוז העיקשות בישראל. בעברה הייתה מאושפזת עשרות פעמים במחלקה להפרעות אכילה בשיבא, יוצאת ונכנסת יוצאת ונכנסת. יהודית ניהלה מולה מלחמת חורמה כדי שתטפל בעצמה, כולל פניות לבתי משפט ולוועדות אתיקה, שאליהם זומנו רופאים, עורכי דין וכל המומחים המכירים את מצבה האישי. בסופו של דבר הגיעו כל המעורבים למסקנה כי לא ניתן להכריח את קארין לקבל הזנה בכפייה, ושזה חייב להגיע ממנה. “כל עוד היא לא רוצה באשפוז, שום דבר לא יעזור”, מסכמת יהודית את הנושא.

התמונות מהפוסט שזיעזעו את הגולשים

עם הפרסומים האחרונים החל זרם אדיר של מסרים מחבקים מצד אזרחים מכל הארץ. “הגיעו לקארין תגובות כל כך מעודדות, שהיא החליטה אחרי שנים רבות להתאשפז בתל השומר ולתת צ’אנס לעצמה ולחיים”, אומרת יהודית בהתרגשות. “מה שהכי הפליא וחימם את הלב זו התמיכה שהגיעה מילדות בנות 13 ו-14, שתרמו לטובת קארין את דמי הכיס שלהן. הן מטלפנות אליי ללא הפסקה, מעודדות ומחזקות אותנו, ומבקשות שאני אמסור לקארין שהסיפור שלה הוא תמרור אזהרה לכל הבנות שרוצות לעשות דיאטות ולהיות רזות בעקבות המסרים שמפומפמים במדיה וברשתות החברותיות”.

לדבריה, אחרי כל התגובות והתמיכה “קארין ביקשה בכוחותיה האחרונים לנסות שוב אצל ד”ר איתן גור במחלקה להפרעות אכילה בשיבא, שאליה לא הייתה מוכנה להיכנס שנים”.

קארין באומן בימיה כדוגמנית

מי שהייתה מעורבת בהחלטה המשמעותית היא חברת הכנסת החדשה לימור מגן (ישראל ביתנו). לאחר שנפגשה בימים האחרונים עם יהודית וקארין, דחפה מגן את הנושא מבחינה ביורוקרטית והתקשרה אל ד”ר גור ואל הגורמים המתאימים במרכז הרפואי שיבא שהחליטו לקבל אותה לאשפוז. מגן, גם היא דוגמנית בעברה, התראיינה לאחרונה לאתר “שווים” ודיברה בין השאר על מחויבותה לסייע לצעירות ולנשים עם הפרעות אכילה.  

עוד בנושא:

“לפחות 9 בנות מתו מהפרעת אכילה השנה. אני מתפללת שקארין לא תהיה הבאה”

יהודית באומן: “איך אני אהיה שמחה? אני חיה מול ילדה גוססת”

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות