נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"
הסתדרות 480-100

הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיחדשותמסגרות החינוך המיוחד יוחרגו מהנחיות הקורונה החדשות

מסגרות החינוך המיוחד יוחרגו מהנחיות הקורונה החדשות

כך הודיע משרד החינוך. עוד הוחלט כי תלמידים משולבים לא יוחרגו

“מסגרות החינוך המיוחד הוחרגו וימשיכו לפעול כרגיל”, כך הוחלט אתמול במשרד החינוך לאור ההנחיות החדשות של קבינט הקורונה בדבר הגבלת הלימודים בבתי הספר ברחבי המדינה. עוד הוחלט כי התלמידים המשולבים לא יוחרגו.

קבינט הקורונה החליט על הגבלות רבות כדי למגר את התפשטות זן האומיקרון ברחבי הארץ. בין השאר החליט על למידה מרחוק ברשויות אדומות וכתומות. זו תחול בחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ז’-י”ב) באופן מיידי, ובבתי הספר היסודיים (כיתות א’-ו’) החל מעוד שלושה שבועות. נכון להיום, קיימות חמש רשויות שעליהן חל המתווה החדש. הרשויות המוגדרות אדומות הן טבריה, מעלות תרשיחא וביתר עילית. אופקים ומעיליא מוגדרות כתומות, כאשר בכל יום רביעי מתעדכנת מפת הרשויות לפי תכנית הרמזור.

רק כיתות שבהן היקף התלמידים שקיבלו את מנת החיסון הראשונה יעמוד על 70% ומעלה – ילמדו באופן פרונטלי. כיתות בהן היקף ההתחסנות נמוך מ-70% – ילמדו באופן מקוון. ביישובים ירוקים וצהובים מערכת החינוך תמשיך לפעול כרגיל, בכפוף לתוכניות “מגן חינוך” ו”כיתה ירוקה”.

עובדים לא מחוסנים במוסדות קשישים, אנשים עם מוגבלויות, מסגרות ילדים ונוער ועוד – יצטרכו לבצע שתי בדיקות PCR בשבוע. כמו כן, במהלך חודש ינואר יופסק מימון המדינה עבור בדיקות אנטיגן מהירות לילדים למטרת תו ירוק, למעט לבני 5-3 שאינם יכולים להתחסן ונדרשים לתו ירוק.

החלטה זו של שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, להחריג את החינוך המיוחד, חשובה ביותר לתלמידים ולהוריהם על מנת לשמור על שגרת היומיום והרצף החינוכי. יחד עם זאת, ייתכן כי צוותי הוראה בחינוך המיוחד ידרשו להכניסם גם להגבלות – מחשש להידבקות שלהם עצמם בזן האומיקרון.

החלטה חשובה. שאשא ביטון

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות