נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותמסגרות החינוך המיוחד יוחרגו מהנחיות הקורונה החדשות

מסגרות החינוך המיוחד יוחרגו מהנחיות הקורונה החדשות

כך הודיע משרד החינוך. עוד הוחלט כי תלמידים משולבים לא יוחרגו

“מסגרות החינוך המיוחד הוחרגו וימשיכו לפעול כרגיל”, כך הוחלט אתמול במשרד החינוך לאור ההנחיות החדשות של קבינט הקורונה בדבר הגבלת הלימודים בבתי הספר ברחבי המדינה. עוד הוחלט כי התלמידים המשולבים לא יוחרגו.

קבינט הקורונה החליט על הגבלות רבות כדי למגר את התפשטות זן האומיקרון ברחבי הארץ. בין השאר החליט על למידה מרחוק ברשויות אדומות וכתומות. זו תחול בחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ז’-י”ב) באופן מיידי, ובבתי הספר היסודיים (כיתות א’-ו’) החל מעוד שלושה שבועות. נכון להיום, קיימות חמש רשויות שעליהן חל המתווה החדש. הרשויות המוגדרות אדומות הן טבריה, מעלות תרשיחא וביתר עילית. אופקים ומעיליא מוגדרות כתומות, כאשר בכל יום רביעי מתעדכנת מפת הרשויות לפי תכנית הרמזור.

רק כיתות שבהן היקף התלמידים שקיבלו את מנת החיסון הראשונה יעמוד על 70% ומעלה – ילמדו באופן פרונטלי. כיתות בהן היקף ההתחסנות נמוך מ-70% – ילמדו באופן מקוון. ביישובים ירוקים וצהובים מערכת החינוך תמשיך לפעול כרגיל, בכפוף לתוכניות “מגן חינוך” ו”כיתה ירוקה”.

עובדים לא מחוסנים במוסדות קשישים, אנשים עם מוגבלויות, מסגרות ילדים ונוער ועוד – יצטרכו לבצע שתי בדיקות PCR בשבוע. כמו כן, במהלך חודש ינואר יופסק מימון המדינה עבור בדיקות אנטיגן מהירות לילדים למטרת תו ירוק, למעט לבני 5-3 שאינם יכולים להתחסן ונדרשים לתו ירוק.

החלטה זו של שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, להחריג את החינוך המיוחד, חשובה ביותר לתלמידים ולהוריהם על מנת לשמור על שגרת היומיום והרצף החינוכי. יחד עם זאת, ייתכן כי צוותי הוראה בחינוך המיוחד ידרשו להכניסם גם להגבלות – מחשש להידבקות שלהם עצמם בזן האומיקרון.

החלטה חשובה. שאשא ביטון

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות