נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותמגיע בצרורות: עוד אישום באונס של אישה עם מוגבלות, הפעם בת"א

מגיע בצרורות: עוד אישום באונס של אישה עם מוגבלות, הפעם בת”א

כתב אישום הוגש היום נגד 3 גברים על אונס ומעשים מגונים בתחנה המרכזית בת"א. הקורבן: בת 40 עם מוגבלות שכלית התפתחותית

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד קצאץ (22), אמין דרבאס (24) ונחלה צהיב (23), בגין עבירות אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים באישה עם מוגבלות בתחנה המרכזית החדשה.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו”ד אלירן גלילי, עולה כי בסוף דצמבר הגיעה האישה, כבת 40 עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לתחנה המרכזית, שם נאנסה באלימות על ידי שלושת הנאשמים, ואף נשדדה על ידי קצאץ. לאחר המעשים הותירו הנאשמים את המתלוננת לבדה באחד מהחדרים הצדדיים בתחנה כשחבלות על גופה.

 לשלושת הנאשמים מיוחסות עבירות של אינוס, מעשי סדום בנסיבות אינוס ומעשים מגונים בכוח. לקצאץ וצהיב מיוחסת גם עבירה של כניסה לישראל שלא כדין, ולקצאץ אף מיוחסת עבירת שוד.

התחנה המרכזית החדשה בתל אביב. צילום מוויקיפדיה

דיווח זה מצטרף לדיווח מאתמול שלפיו פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד יונתן ביצ’ה (46), תושב העיר, שנאשם בעבירות מין חמורות כלפי ילדה עם מוגבלות במשך שבע שנים, מאז הייתה בת 6 ועד גיל 13.

כתב האישום מייחס לביצ’ה עבירות של אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה וסחיטה באיומים. במקביל, הגישה הפרקליטות לבית המשפט בקשה להורות על מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין טל אדיר כהן, ביצ’ה ניצל את העובדה שהיה ידיד קרוב של משפחת הילדה ובן בית בביתה, ובמספר רב של הזדמנויות בעל אותה וביצע בה מעשים מגונים. העבירות בוצעו לרוב בדירתו או בדירת הילדה, שעה שאמה לא נכחה במקום. 

בחלק מהמפגשים צילם במכשיר הטלפון הסלולרי שלו סרטונים ותמונות של הילדה, בעוד היא ערומה והוא מבצע בה עבירות מין. בנוסף, נהג ביצ’ה לאיים עליה כי אם תספר על מעשיו לאמה או לאדם אחר ואם לא תעשה כדבריו, הוא יפרסם את תמונותיה. בדרך זו ותחת איומים המשיך לבצע בה עבירות מין.

עוד בנושא:

ההתעללות במעון בראש העין: נבדק חשד גם למעשה מגונה בחוסה

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות