נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיחדשותהצעד החשוב של ערוץ 4 הבריטי במשחקים הפאראלימפיים

הצעד החשוב של ערוץ 4 הבריטי במשחקים הפאראלימפיים

לראשונה: נבחרת הפרשנים תהיה מורכבת מספורטאים עם מוגבלויות, שישדרו את המשחקים מסין בחודש הבא

נבחרת הפרשנים. צילום - Channel 4
נבחרת הפרשנים. צילום – Channel 4

ערוץ 4 הבריטי (Channel 4) הכריז כי ישגר למשחקי החורף הפאראלימפיים בבייג’ינג, בעוד כחודש, צוות כוכבים שכולל מגישים, עיתונאים ופרשנים – שכולם אנשים עם מוגבלויות. זוהי הפעם הראשונה שגוף שידור עולמי עושה מהלך כזה.

את תוכנית הסיכום היומית שתביא את רגעי השיא של המשחקים יוביל הפרזנטור עטור הפרסים של Broadcast Sports אן אדפיטאן, שהוא גם שחקן כדורסל בכיסאות גלגלים. שחקן הרוגבי לשעבר אד ג’קסון והטריאתלטית הפאראלימפית לורן סטדמן, יביאו לצופים את תוכנית ארוחת הבוקר. אל השחיין הפאראלימפי שפרש לאחרונה, אלי רובינסון, יצטרף נהג מכוניות המרוצים הבריטי בילי מונגר, והשניים ישמשו ככתבים בצוות.

עדות לכשרונות בבריטניה

“ערוץ 4 גאה להכריז על צוות מגישים שלם של כוכבים עם מוגבלויות”, אמר מנהל התוכניות של הערוץ איאן כץ, “זו עדות לכישרונות שיש לנו בבריטניה, וזה מדגיש את המחויבות שלנו לספק הזדמנויות אמיתיות לאנשים עם מוגבלות. אנחנו מצפים להביא קהל רב לשידורים וגאים במה שהשגנו בתחום מאז משחקי לונדון 2012. יש כאן שינוי תפיסות לגבי אנשים עם מוגבלויות והבאת דרמה ספורטיבית ברמה עולמית לצופים שלנו באמצעות השקעה משמעותית בסיקור וקמפיינים שיווקיים זוכי פרסים. נביא את הסיקור הטוב ביותר לציבור הבריטי בשידור חי מסין”.

מזכירת המדינה הבריטית לענייני עבודה ופנסיה, תרז קופי, אמרה “צוות המגישים הכוכבים של ערוץ 4 הוא מוביל עולמי ואבן דרך חשובה עבור בריטניה, שמציגה התקדמות חיובית בייצוג נכים בשידור. המשחקים הפאראלימפיים הם תמיד תזכורת לכך שצריך לשפוט אותנו לפי מה שאנחנו יכולים לעשות, ולא לפי מה שאנחנו לא יכולים לעשות. משחקי החורף הפאראלימפיים בבייג’ינג 2022, עם הצוות המרשים של ערוץ 4, מביאים את זה הביתה יותר מתמיד, ועוזרים לנו לשנות תפיסות בנוגע לאנשים עם מוגבלויות ברחבי בריטניה”.

אנדרו פרסונס, נשיא הוועד הפאראלימפי הבינלאומי, מודה שהופתע לשמוע על המהלך הלא שגרתי. “כששמעתי שכל צוות המגישים של ערוץ 4 במשחקי החורף הפאראלימפיים יהיו אנשים עם מוגבלויות הייתי המום”, הוא אומר, “מצד שני, הם ארגון מוביל בעולם בהכללת נכים. ה-IPC עובד על המשחקים הפאראלימפיים עם ערוץ 4 מאז 2012, ובכל פעם הם שיפרו את נוף השידורים שלהם. הם בדיוק מה שצריך לעשות בשידור ציבורי. יש להם את האומץ לומר ‘אנחנו נהיה הראשונים לעשות את זה'”.

“ההחלטה האחרונה הזו חשובה כי הייצוג חשוב”, המשיך פרסונס, “יותר מ-15 אחוז מהאנשים בבריטניה מתמודדים עם מוגבלות, והם צריכים להיות מסוגלים להדליק טלוויזיה ולראות אנשים רגילים להפליא עם מוגבלות כמוהם על המסך. זה שינוי שמתחיל בספורט”.

לא רק בספורט

גם מחוץ למסך, ערוץ 4 מחויב לקידום קריירה של אנשים עם מוגבלות. בשנה שעברה, למשל, הערוץ הפעיל תוכנית חונכות חדשה עבור מפיקי טלוויזיה עם מוגבלויות. בערוץ הגדירו גם ציפיות לחברות ההפקה שעובדות איתו, בנוגע לייצוג אנשים עם מוגבלויות על המסך בהפקותיהן.

מאז 2012 ערוץ 4 הציג יותר שעות של ספורט פאראלימפי מכל ערוץ אחר בהיסטוריה, ועזר לבנות שמות מוכרים של ספורטאים ומגישים כאחד. בקיץ שעבר הערוץ הצליח למשוך 20 מיליון צופים (שליש מאוכלוסיית בריטניה) בסיקור המשחקים הפאראלימפיים בטוקיו.

משחקי החורף הפאראלימפיים בבייג’ינג יתקיימו בתאריכים 4-13 במרץ.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות