fbpx

בנו של מנכ”ל מייקרוסופט נפטר בגיל 25 והותיר אחריו מורשת

אביו תרם 15 מיליון דולר לבית החולים בסיאטל: "חייו של זאיין העניקו לי השראה לדחוף את מייקרוסופט ולהפוך את הנגישות לעדיפות מרכזית"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
סאטיה נאדלה, רעייתו והבן זאיין ז”ל. צילום מסך מיוטיוב

מנכ”ל מייקרוסופט, סאטיה נאדלה, ורעייתו אנו, איבדו בימים האחרונים את בנם זאיין, והוא רק בן 25. זאיין נולד עם מחסור חמור בחמצן ונזקק לטיפול מציל חיים ביחידה לטיפול נמרץ. הוא נותר עם שיתוק מוחין ועיוורון, והתמודד בחייו עם אתגרים בריאותיים רבים. “כמו התינוק שלנו, גם אנחנו היינו במצב הישרדות”, סיפרה אימו. “אני נזכרת בלילות ללא שינה בבית החולים ובשעות ארוכות שישבנו בסבלנות באזורי ההמתנה, כשהיינו מוקפים במשפחות דומות לשלנו”.

לאחר שזאיין נולד, הוריו שמו את מבטחם ברופאים ובצוותי הרפואה בבית החולים לילדים בסיאטל, ארה”ב. זאיין סבל מחנק ברחם, והוריו מצאו את עצמם מוקפים במכונות מצפצפות ובצוותים רפואיים. הם חוו על בשרם את האתגרים האדירים העומדים בפני משפחות המטפלות בילד עם צרכים מיוחדים, וזה הניע אותם להביא לשינוי, באמצעות תמיכה כלכלית למטרות טיפול ומחקר.

משפחת נאדלה תומכת בקמפיין It Starts With Yes: The Campaign for Seattle Children’s, ותרמה בשנה שעברה 15 מיליון דולר לבית החולים לטובת קידום מדעי המוח וטיפול נפשי לבני נוער. היוזמה נועדה לשנות לטובה את בריאותם של ילדים, ונותנת מענה לכמה מהצרכים הבלתי מסופקים הגדולים ביותר בבריאות ילדים כיום, על ידי תמיכה בפריצות דרך ברפואה מדויקת למדעי המוח, מתן גישה לטיפול נפשי של נוער, פיתוח הדור הבא של טיפולי תאים וגנטיים ועוד. במשך 11 שנים ועד היום נתרמו 1.4 מיליארד דולר כדי לתמוך בטיפול ובמחקר מצילי חיים.

“רפואה מדויקת מייצגת מהפכה באופן שבו יאובחנו ויטופלו ילדים עם מצבים נוירולוגיים ופגיעות מוחיות”, אמר ד”ר ג’ף ספרינג, מנהל בית החולים. “המשמעות היא שצוות הטיפול בילד מורכב מקלינאים, מדעני נתונים, מהנדסים וחוקרים שעובדים יחד כדי לספק טיפול מציל חיים. הדרך לכך עוברת בזיהוי הגורמים השורשיים למצבים נוירולוגיים, ובטיפול שהוא מעבר לטיפול בסימפטומים והתנהגויות, על מנת לפתח טיפולים טובים שיענו על הצרכים הייחודיים של כל ילד. הורים ומטפלים הם חלק פעיל מצוות הטיפול בילד, והם זוכים להקשבה ומוערכים בכל צעד.

“אנחנו אסירי תודה על הנדיבות והמחויבות האדירה של אנו וסאטיה לשיפור חייהם של ילדים ובני נוער עם מצבים נוירולוגיים ופציעות מוחיות”, המשיך ד”ר ספרינג. “יחד, לא רק נפעל כדי להבין טוב יותר את המורכבות של המוח המתפתח, אלא גם נשפר את חייהם של צעירים בקהילה שלנו באמצעות גישה רבה יותר לשירותי בריאות הנפש”.  

סרטון בו נדאלה מדבר על בנו

בשנת 2017, שיתף סאטיה נאדלה את סיפור לידתו של זאין בפוסט בלינקדאין, שבו הוא סיפר כי חייו של זאיין העניקו לו השראה לדחוף את מייקרוסופט להפוך את הנגישות לנושא בעדיפות מרכזית מבחינת החברה. “להיות אב לבן עם צרכים מיוחדים הייתה נקודת המפנה בחיי שעיצבה את מי שאני היום”, כך הוא כתב. “זה עזר לי להבין טוב יותר את המסע של אנשים עם מוגבלויות. זה עיצב את התשוקה האישית שלי ואת הפילוסופיה של חיבור רעיונות חדשים לאמפתיה לאחרים. זו הסיבה שאני מחויב מאוד לפרוץ את הגבול של אהבה וחמלה עם כושר המצאה אנושי ותשוקה. את ההשראה שלי אני מעביר גם לקולגות שלי במייקרוסופט, וביחד אנחנו מובילים לשינוי”. 

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של “שווים”

קראו עוד בשווים

ג'ני בלו

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״