נושאים קשורים

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה

6 דברים שאנשים עם מוגבלות שכלית צריכים לדעת על הבחירות

מחר בבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות המוניציפליות. עמותת אקים פרסמה מדריך ייעודי שמונגש לאנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות, עם כל מה שחשוב כדי לממש את זכות ההצבעה

לראשונה בהיסטוריה: פרס זהה לספורטאים בכסאות גלגלים

הזוכים במרתון לונדון צפויים לקבל את אותם פרסים כמו אלה שאינם עם מוגבלויות. "הלוואי שמרוצים וגופי ספורט אחרים ישימו לב וילכו בעקבותיהם"חדש בבחירות: מאתרים קלפי נגישה וקרובה בלחיצת כפתור

מאחורי המיזם עומדים נגישות ישראל, משרד הפנים, הטכניון, אוניברסיטת אריאל וחברת A2Z. נשיא העמותה יובל וגנר לציבור הנכים: "צאו להצביע, זה פשוט מתמיד"
ראשיחדשותחמסה עליה: בת 5 עם תסמונת דאון, וכבר דוגמנית מבוקשת

חמסה עליה: בת 5 עם תסמונת דאון, וכבר דוגמנית מבוקשת

גרייס קאסל הפכה תוך שנתיים לפנים של מספר מותגי אופנה בבריטניה. "היא סלב במגרש המשחקים", צוחקת אמה

גרייס קאסל. צילום מתוך אתר סוכנות הדוגמנות המשלבת “זבדי”

“יום תסמונת דאון העולמי” מצוין היום ברחבי הגלובוס, וזו הזדמנות טובה להכיר לכם את גרייס קאסל בת החמש, דוגמנית צעירה ומבטיחה עם תסמונת דאון מבריטניה. למרות גילה, קאסל, שמתגוררת עם משפחתה בלידס, כבר הספיקה לבנות בוק דוגמנות מרשים ביותר.

בשנתיים האחרונות הפכה תלמידת בית הספר המתוקה לפנים של מספר מותגים גדולים בבריטניה, כולל חברת האופנה ריבר איילנד וחברת אופנת הספורט JD Sports. “האבחון של גרייס עם תסמונת דאון הפתיע אותנו וניסינו להבין מה ניתן לעשות כדי לשפר את מצבה”, סיפרה לתקשורת אמה לינדה (44), שמנהלת בית קפה בעיר. “לשמחתנו, נתקלנו בקבוצה שבהתחלה לימדה ילדים עם קשיי למידה ריקוד ודרמה, אבל אז הפכה לסוכנות דוגמנות, ורצינו לנסות אותה בשביל קצת כיף”.

הניסיון היה מוצלח מהצפוי, וגרייס ואמה נסעו יחד ללונדון לצילומים ראשונים עם חברת הביגוד בודן. “בסופו של דבר היא הגיעה לקטלוג שלהם, שהיה מדהים”, אומרת לינדה. מאז כיכבה גרייס בפרסומות רבות, בהן של CBeebies, Children in Need, JD Sports, וגם קיבלה הזמנות חוזרות ונשנות להצטלם עבור River Island.

התחילה בגיל 3. צילום מתוך אתר סוכנות הדוגמנות המשלבת “זבדי”

לאחר הפוגה מסוימת עקב הקורונה, עכשיו ההזמנות מציפות שוב את גרייס, שממש לאחרונה הוטסה לספרד יחד עם המשפחה לצילומי קמפיין חדש. “גרייס מאוד אוהבת את המצלמה ונהנית להצטלם”, ממשיכה לינדה, “במהלך הצילומים של River Island היא משחקת או עושה פעילות, והם מצלמים אותה בצורה אותנטית לגמרי”.

האם היא רואה בזה עתיד? לדברי האם, “כרגע זה בעיקר בשביל קצת כיף וכסף שיוכל לעזור לגרייס בהמשך החיים”. בנוסף לגאווה הגדולה בהישגיה של בתה, לינדה מתרגשת מכך שהמותגים הגדולים מעודדים גיוון בפרסום שלהם. “אני כל כך גאה לראות אנשים שונים מתחילים להיות מיוצגים”, היא אומרת, “יש עוד דרך ארוכה לעבור כדי לשנות את מה שאנחנו תופסים כ’נורמלי’, אבל זה מרענן לראות מותגים הופכים ליותר אינטגרליים ואמיתיים בגישה שלהם”.

לא רק האם, כל המשפחה גאה מאוד בגרייס, כולל שלושת אחיה הגדולים, וגם בבית הספר היא זוכה להרבה פרגון. “כולם בבית ספר מכירים אותה, והאמהות והילדים אהבו לראות אותה צצה בטלוויזיה שלהם”, צוחקת לינדה, “יש לה מעמד של סלבריטי במגרש המשחקים”.

אוהבת להצטלם. צילום מתוך אתר סוכנות הדוגמנות המשלבת “זבדי”
מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות