נושאים קשורים

מתי ניתן לשנות את שעת ההסעה של ילד מבית הספר

אתם שואלים על זכויות של אנשים עם מוגבלות, והמומחים של עמותת "קשר" עונים. והפעם: האם אפשר לבקש מהרשות המקומית להקדים את ההסעה לילד הביתה

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout
הסתדרות 480-100

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטח
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותאלה ההנחות החדשות לאנשים עם מוגבלות בתחבורה הציבורית

אלה ההנחות החדשות לאנשים עם מוגבלות בתחבורה הציבורית

שרת התחבורה מרב מיכאלי ושר האוצר אביגדור ליברמן הציגו את הרפורמה בתעריפי התחבורה הציבורית: הנחה משמעותית לאנשים עם מוגבלות

השרה מרב מיכאלי מכריזה על ההנחות החדשות
השרה מרב מיכאלי מכריזה על ההנחות החדשות

אנשים עם מוגבלות יקבלו הנחה של 50% על נסיעות בתחבורה הציבורית, במקום 33% הנהוגים עד היום. כך הכריזו הבוקר (א’) שרת התחבורה מרב מיכאלי, ושר האוצר אביגדור ליברמן. מיכאלי הוסיפה כי עד לסוף שנת 2022, יהיו 50 אוטובוסים בינעירוניים מונגשים, כחלק מתוכנית היעדים הממשלתית.

בשיחה שקיימה לפני האירוע עם מספר ארגונים הפועלים למען אנשים עם מוגבלות, “אנשי”ם”, “לינק 20”,  ואתר “שווים” סיפרה השרה כי בימים אלה מתבצעת רפורמה גדולה בכל הנוגע לתחבורה הציבורית בישראל, זאת כחלק מתוכנית המשרד “דרך שווה” שתתעדף נסיעה בתחב”צ: רכבת, אוטובוסים ורכבת הקלה.

“אנחנו פועלים כל העת להנגיש את התחבורה הציבורית על כלל גווניה, זה הפך לחלק ממדיניות המשרד לפעול למען אנשים עם מוגבלות שווים ושוות, במדינת ישראל”. כבר היום, לדבריה, נוספו 90 מיליון שקלים להנגשת האוטובוסים בתקציב המשרד. המטרה היא שהתוכניות השונות להנגשת המרחב הציבורי לא יהיו פעולות יחידניות ויוזמות אישיות, לא כחלק מתוכנית פעולה כוללת של המשרד.

השר ליברמן מספר על ההנחות החדשות
השר ליברמן מספר על ההנחות החדשות

נסיעות חינם לוותיקים – וחופשי-חודשי ארצי

ההנחה לאנשים עם מוגבלויות תשווה לזו שמקבלים אזרחים ותיקים מגיל הפרישה. אלה יהיו זכאים לנסיעות בחינם בתקציב הבא, הבטיח השר ליברמן. עד אז, אזרחים ואזרחיות בגיל 75 ומעלה יהיו זכאים לנסיעות חינם בתחבורה הציבורית.

השרה מיכאלי התייחסה למחירים השונים של תעריפי התחבורה הציבורית בנסיעות בין ת”א, קרית שמונה ובאר שבע. היא אמרה שיש 80 תעריפים שונים, שלטענתה נקבעו בעבר באופן שרירותי בשל קומבינות שונות. השינוי שתביא מיכאלי בהקשר הזה – חלוקה לחמישה סוגי תעריפים לפי מרחק, וכרטיסי חופשי-חודשי, כולל כרטיס ארצי ב-255 שקלים, שיהיה זמין החל מהקיץ.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות