נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיחדשותהלך לעולמו הרצל מוכתר, שהיה מנכ"ל המרכז לעיוור 28 שנים

הלך לעולמו הרצל מוכתר, שהיה מנכ”ל המרכז לעיוור 28 שנים

מוכתר, עיוור בעצמו, נפטר מדלקת ריאות בגיל 83. חברו: "הייתה לו אכפתיות ומסירות רבה לציבור העיוורים בישראל"

הרצל מוכתר ז”ל

בגיל 83 הלך אתמול לעולמו הרצל מוכתר ז”ל, מי שהיה מנכ”ל המרכז לעיוור בישראל במשך 28 שנים, לאחר שלקה בדלקת ריאות.

מוכתר, שהיה עיוור בעצמו, מילא שורת תפקידים בעולם העיוורים. בין השאר שימש כעובד הספרייה לעיוורים והיה פעיל וחבר הוועד המנהל של אגודת העיוורים הארצית “ששת”.

בשנת 1984 החל את עבודתו כמנכ”ל המרכז לעיוור, מתוך כוונה ורצון לשיפור המצב ולקידום רווחתה של אוכלוסיית האנשים עם עיוורון בישראל. הוא סיים את תפקידו זה בשנת 2012.

מוכתר היה איש חזון, הביא להקמתו של בניין הקבע של המרכז לעיוור ברחוב דויד חכמי בתל אביב, הקים את מערך המחשוב בארגון והרחיב משמעותית את המדור למכשירי עזר לאנשים עם עיוורון. לאורך שנות פעילותו ניהל מאבקים עיקשים, הביא להישגים חשובים ופעל רבות לשוויון, גיוס תרומות, מיצוי זכויות ושיפור מעמדם של העיוורים בישראל.

חברו הקרוב מיכאל פז, שהיה מזכיר ארגון “ששת” ופעיל חברתי ותיק לקידום ציבור האנשים עם עיוורון, נפרד בצער ממוכתר: “איבדתי חבר יקר מאוד, עם יכולת נתינה מדהימה, אכפתיות ציבורית ומסירות רבה לציבור העיוורים בישראל”.

הלווייתו של מוכתר תתקיים היום, יום שני ה-2 במאי, בשעה 15:00 בבית העלמין הישן ברחוב פינסקר בהרצליה.

יהי זכרו ברוך.

כותבת ומפיקה ב"שווים", עוסקת בשיווק ובתוכן. יזמית בתחום נופש ופנאי לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. מרבה לעסוק בנושאים חברתיים הרלוונטיים לאנשים עם מוגבלות.

כתבות אחרונות