נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבלי שום סיבה: מכות רצח לבחור עם תסמונת דאון לעיני המצלמות

בלי שום סיבה: מכות רצח לבחור עם תסמונת דאון לעיני המצלמות

משפחתו של צביקה סודרי: "הוא עדיין עם כאבים ומפוחד מאוד". המשטרה: "עצרנו את החשוד, הוא נחקר בשעה זו"

התוקף (מימין) מושך בחולצתו של סודרי. המוכר מנסה לעצור אותו. צילום מסך מסרטון התקיפה

 

צביקה סודרי, בן 40 מכפר סבא המתמודד עם תסמונת דאון, הגיע שלשום לביקור שגרתי במכולת השכונתית. אלא שהביקור הרגיל התפתח לסיוט של ממש: לטענת משפחתו, זה התחיל עם הקנטות והעלבות מצד ילד בן 11, והסתיים במכות רצח שחטף מאביו של אותו ילד. הכל, אגב, תועד במצלמות האבטחה של המכולת.

הסיפור אירע ביום חמישי האחרון, כשסודרי הגיע לקניות במכולת הקבועה שלו, הנמצאת בשכונת מגוריו. במהלך הקניות, לטענת עדים, החל ילד בן 11 שהסתובב במקום להקניט אותו ולזרוק לעברו הערות משפילות. לדבריהם, סודרי לא הגיב מלבד לבקש מהילד להתרחק ממנו. עם צאתו מהמכולת, כך טוענת משפחתו של סודרי, התקרבה אליו אימו של הילד וניסתה לתקוף אותו. לדברי אנשים שנכחו במקום, אחרי מספר דחיפות הגיע הספר מהמספרה הסמוכה, שמכיר את צביקה, וניסה לגונן עליו בגופו מפני האם.

צביקה סודרי. צילום באדיבות המשפחה

 

אבל זה לא נגמר שם. כמה דקות לאחר מכן הגיע למקום אביו של הילד (37), איש עסקים מהשרון. סודרי המבוהל נמלט לתוך המכולת, והאב נכנס אחריו. כפי שניתן לראות בסרטון ממצלמות האבטחה שמותקנות במקום, האב היכה אותו באגרופים ואף נגח בחוזקה בראשו. כאשר סודרי ניסה להימלט מאחורי הדלפק של הקופה, דלק אחריו האב והמשיך להכותו בלי להרפות, וזאת למרות ניסיונות רבים מצד המוכר במכולת לעצור אותו ולהרגיע אותו. לאחר שסיים לבצע את זממו, ברח האב מן המקום.

 

“למרות המילים הפוגעניות, אח שלי לא הרים יד על הילד, בסך הכל אמר לו להתרחק”, סיפרה ליאורה, אחותו של צביקה, לאתר “שווים”. “צביקה הוא ילד מקסים, כולם אוהבים אותו בכפר סבא. לא יכול להיות שישנה התנהגות כזאת בחברה שלנו, שאנשים מרשים לעצמם להתנהג באלימות לחסרי ישע. מאז המקרה אנחנו כבר יומיים רק עוטפים ומחזקים אותו, הוא מפחד מאוד. למרות כל הכאבים החמורים שיש לו בגוף והמכות היבשות, צריך להגיד ברוך השם שזה נגמר ככה ולא יותר גרוע”.

ממשטרת ישראל עידכנו לפני שעה קלה כי במוצאי שבת נעצר החשוד בתקיפה והובא לחקירה במשטרה.

*** עדכון מהבוקר (יום א’): החשוד בתקיפה נשלח למעצר בית בתנאים מגבילים. 

צביקה עובד בשנים האחרונות בכפר סבא, במפעל הרב נכותי המוגן של עמותת “צ’יימס ישראל”, הפועלת למען אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. עפרה גוטנברג, המדריכה של צביקה בסדנה היצרנית, מספרת: “כשהוא הגיע לעבודה ביום ראשון הוא היה מאוד נסער, היה קשה להבין מה קרה. הוא סיפר שגבר ואישה הרביצו לו ואמר שכואב לו. האחות שלנו טיפלה בו ואנחנו בקשר עם המשפחה המדהימה שלו. באופן טבעי, הוא קצת מותש ולוקח לו זמן לחזור לעצמו, אבל צביקה עובד חרוץ ואנרגטי. מאוד אוהבים אותו פה, כולם עוטפים אותו ומקשיבים לו, ואנחנו מקווים שיחזור לשגרה מלאה בקרוב”.

יליד 1994. רווק מראשון לציון. מתמודד עם קרוהן, אבל לא נותן למחלה לנהל את חיי. בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, ומשלב בכך את תפקידי בשווים, שנותן במה גם ליצר העיתונאי וליצר הנתינה לקהילה שבי, שקיימים מילדות.

כתבות אחרונות