נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותבשל יוקר המחיה: ממשלת אנגליה תחלק מענק לזכאים לקצבת נכות

בשל יוקר המחיה: ממשלת אנגליה תחלק מענק לזכאים לקצבת נכות

ממשלת בריטניה הציגה שורה של צעדי תמיכה כלכלית באזרחים, ביניהם אנשים עם מוגבלויות. כשישה מיליון אזרחים יהיו זכאים למענקים של מאות פאונדים

פאונד בריטי. אילוסטרציה - BigStock
פאונד בריטי. אילוסטרציה – BigStock

ממשלת בריטניה הודיעה על שורה של חבילות סיוע למשקי בית הנאבקים ביוקר המחייה, ביניהם גם מקבלי קצבאות נכות. זאת, בעקבות התחזית המשערת כי חשבונות האנרגיה באנגליה צפויים לזנק ולהגיע לשיאים חדשים עד ינואר 2023.

אנגליה ומדינות נוספות מנסות להקל על האזרחים, הכורעים תחת הנטל, בעזרת רפורמות המציגות מענקים כספיים במטרה לגשר על הפער בעליות המחירים שמייצרת התייקרות חומרי הגלם, בייחוד בשוק האנרגיה. מחירי הסולר, הבנזין והגז הטבעי נמצאים בעלייה מתמדת מאז הפלישה הרוסית לאוקראינה וההשפעות ארוכות הטווח של מגפת הקורונה על השווקים.

מנתונים שפורסמו על ידי אנליסטים כלכליים ממכון המחקר הכלכלי “קורנוול אינסייט” מנוריץ’ שבאנגליה, מחיר האנרגיה עלה בשיעור של 82 אחוזים עד חודש אפריל השנה. משמעות הדבר שמשקי הבית כמעט שילשו את חשבונות האנרגיה שלהם תוך שישה חודשים בלבד.

הנכים נדחקים לפינה

היקף ההתייקרות מאלץ מיליוני משפחות לבחור בין חימום לאוכל. על כן, ממשלת בריטניה פועלת בכמה מישורים על מנת להבטיח תוכניות תמיכה כלכלית כדי לסייע למשקי הבית. אחד מהתשלומים הללו הוא מענק של 152 פאונד (582 שקלים) למקבלי קצבאות נכות. עבור נכים בעלי הכנסה נמוכה, תשלום זה מתווסף למענקים נוספים בשל יוקר המחיה ויכול להגיע לסכום של 650 פאונד (2,522 שקלים). מנתוני משרד העבודה של הממלכה המאוחדת, כשישה מיליון אזרחים זכאים לתשלום.

המענק ישולם אוטומטית החל מה-20 בספטמבר, ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת. הרוב המכריע של הזכאים צפוי לקבל את התשלום החד פעמי תוך מספר שבועות – לכל היותר עד תחילת אוקטובר. תשלום המענק פטור ממס, ולא ייחשב כהטבה או ישפיע על ההטבות הקיימות שלהן זכאים האזרחים.

“נעזור להפחית את הלחצים הפיננסיים”

“אנחנו יודעים שאנשים עם מוגבלויות עלולים להתמודד עם עלויות נוספות, וזו הסיבה שאנחנו פועלים כדי לעזור להפחית את הלחצים הפיננסיים על הפגיעים ביותר”, אמרה השרה לענייני נכים, בריאות ועבודה, קלואי סמית’. “אנחנו יודעים שזוהי תקופה מלחיצה עבור רבים, ואני קוראת לאזרחים לבדוק שהם אכן מקבלים את כל התמיכה המוצעת להם”, היא הוסיפה.

מהנתונים עולה כי ישראל ממוקמת במקום השלישי ביוקר המחיה בין המדינות המפותחות, זאת לצד אינפלציה מהנמוכות בין מדינות ה-OECD. עליית המחירים מתבטאת בחשבונות האנרגיה, במזון, בארנונה, ובמחירי הנדל”ן הגבוהים. מטבע הדברים השכבות המוחלשות הן אלה שנפגעות יותר מכל, ביניהם אנשים עם מוגבלויות שמתקיימים מקצבאות נכות זעומות.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות