נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים
הסתדרות 480-100

אין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיחדשותנכים בכסאות גלגלים ישבו במחאה במשרדי הביטוח הלאומי בירושלים

נכים בכסאות גלגלים ישבו במחאה במשרדי הביטוח הלאומי בירושלים

הסיבה: סוג הרכב שלו זכאים הנכים לא בטיחותי וההוצאות עליו כבדות. הנכים מחכים שנתיים לתיקון המצב על ידי משרדי הממשלה השונים. ביטוח לאומי: ניפגש עם כל הגורמים כדי להגיע לעמק השווה

מתבצרים בביטוח הלאומי. צילום - נעמי מורביה
מתבצרים בביטוח הלאומי. צילום – נעמי מורביה

כ-30 נכים על כסאות גלגלים התיישבו במשך שעות ארוכות היום (ב) במשרדי הביטוח הלאומי בירושלים. זאת במחאה על גובה קצבת הניידות, ועל מתן זכאות לרכבי משא לא בטיחותיים לאנשים עם מוגבלות, במקום לתת זכאות לרכבי נוסעים רגילים.

לפני קצת יותר משנתיים, דרש מנכ״ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, ממשרד הבריאות, לאשר למוגבלים בניידות ״אך ורק רכבי נוסעים הקיימים בישראל, שיצאו מפס הייצור ככאלה״. שפיגלר הבהיר במכתב ששיגר למשרד הבריאות, שמדובר בכלי רכב ״שלא בוצעה הסבה כלשהי מרכב משא לנוסעים״. למרות זאת, נכים טענו שמשרדי הבריאות והתחבורה לא אישרו חלק מהאבזור הרלנווטי לרכבים אלה.

נעמי מורביה, יושב ראש מטה מאבק הנכים שיזמה את המחאה, מסבירה כי מעבר לעניין הבטיחותי, מדובר בכלי רכב בזבזניים יותר בסולר, וכאלה שהביטוח עליהם יכול להגיע ל-7,000-8,000 שקלים בשנה – מה שמהווה הוצאה כבדה על ציבור הנכים. זאת חרף העבודה שקצבת הניידות, שאמורה לעזור לכסות את ההוצאות הללו, לא עודכנה בשנים האחרונות לאחר שמשרד האוצר לא אישר להעלות אותו. זאת בזמן שההוצאות על רכב עלו בעשרות אחוזים.

מתבצרים בביטוח הלאומי - צילום - נעמי מורביה
מתבצרים בביטוח הלאומי – צילום – נעמי מורביה

מנהלת אגף נכויות בביטוח הלאומי נכחה בשטח עם המוחים לאורך היום, וקיימה איתם דיון בשמו של שפיגלר. הצדדים הגיעו להבנות, לפיהן השינויים האלה תלויים במה האוצר יחליט מול משרד התחבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, והמוחים פיזרו את ההפגנה בשעות הערב המוקדמות.

ביום רביעי בשבוע הבא אמורים להיפגש נציגי הנכים עם נציגי האוצר, משרד התחבורה, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים והביטוח הלאומי שיארח את המפגש, בניסיון לשפר את התנאים לנהגים נכים. ״אני מקווה שהעניין יגיע לכדי פתרון. אבל אם ימשיכו למרוח אותנו, אז נחזור למאבק״, מבטיחה מורביה.

מהביטוח הלאומי נמסר: “כחלק בלתי נפרד ממדיניות הביטוח הלאומי, אנחנו מנהלים שיח ישיר ומכבד עם ארגוני הנכים, כפי שהובטח להם עוד בטרם המפגש היום. בשבוע הבא יתקיים מפגש עם נציגי הארגונים, בתקווה להגיע לעמק השווה ולסייע בנושא האבזור מול משרדי הממשלה”.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות