נושאים קשורים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים

המדינה לא מאשרת הסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות

אפקט המלחמה: יותר מחצי מיליון ישראלים יזדקקו לטיפול נפשי

גורמי המקצוע בתחום בריאות הנפש הזהירו בוועדת הבריאות של הכנסת: "רופאים צעירים בורחים מהמערכת הציבורית בגלל תנאי העבודה הקשים"הכנסת דנה בהגדלת הקצבה לחטופים ששבו מהשבי

לפי ההצעה שנדונה בוועדת הרווחה, הקצבה תוכפל ל-2,600 שקלים ופדויי השבי יקבלו אוטומטית הכרה של 50% בשל הפרעת פוסט טראומה
ראשיחדשותהורי החינוך המיוחד הפגינו מול משרד החינוך: "מפקירים את ילדינו"

הורי החינוך המיוחד הפגינו מול משרד החינוך: “מפקירים את ילדינו”

אנשי המקצוע וההורים מוחים על הקיצוץ בשעות הלימוד בגלל משבר כוח האדם. קלינאית תקשורת: "אף אחד לא רוצה לעבוד במסגרות החינוך". אב לילדים על הרצף: "אשתי נאלצה להתפטר"

ההורים מול משרד החינוך. צילום - אביחי חיים
ההורים מול משרד החינוך. צילום – אביחי חיים

עשרות הורים רבים הפגינו הבוקר (ג) מול משרדי משרד החינוך בת”א נגד שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון ומנכ”לית המשרד, דלית שטאובר. ההורים מוחים על משבר כוח האדם המתמשך בצוותי ההוראה בגני התקשורת, שהביאו לצמצום שעות ופגיעה בפרנסת המשפחות של החינוך המיוחד. אל ההפגנה הצטרפו גם מטפלים פרא-רפואיים שהגיעו לעמוד יחד עם ההורים בדרישה לצדק. 

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הבטיח כשבוע לפני שנת הלימודים שהחינוך המיוחד בעירו לא ייפגע, וכי הלימודים יימשכו עד 16:45 ולא יקוצרו, אך המצב בשטח מראה בדיוק ההפך ולאתר “שווים” נודע כי במרבית מגני התקשורת בעיר הלימודים מסתיימים בשעה 15:10, כמו גם ברשויות נוספות, בטענה למחסור חמור בגננות ובסייעות.

“אומרים להורים ללכת לפרטי”

“בושה למשרד החינוך שמפקיר את ילדינו”, אמרה בת חן, אם לילד על הרצף האוטיסטי ממנהיגי המחאה לאתר “שווים”. “שהאנשים כאן ממגדל השן שאחראים לחינוך ילדינו יירדו כאן למטה לדבר איתנו ולא יתעלמו”. במהלך האירוע, נציגי משרד החינוך נענו לבקשתה, והזמינו את נציגי המפגינים לשיחה. ההורים שוחחו במשך כשעה עם מפקחת מחוז ת”א, ודיווחו שכרגע אין פיתרונות, ושהמשרד ינסה לסייע. ההורים מצידם אמרו שימשיכו במאבק.

בטי, קלינאית תקשורת שעובדת במסגרת החינוך המיוחד חמש שנים, אמרה לאתר “שווים”: “אף אחד לא רוצה לעבוד במקצוע במסגרות החינוך. כל שנה זה הולך ומצטמצם. התנאים לא משתנים, לא מקבלים הכרה במה שאנחנו עושות. אנחנו צריכות לעבוד תחת לחץ כי בסוף מדובר כאן בילדים שצריכים אותנו. מפקירים את ההורים. אומרים להם ללכת לפרטי, אבל גם שם אין מענה מיידי וההורים תקועים. בלי פיתרון ואנחנו איתם”.

ההורים נצמדים לדלתות משרד החינוך. צילום - אביחי חיים
ההורים נצמדים לדלתות משרד החינוך. צילום – אביחי חיים

“משרד החינוך יביא אותנו לפת לחם”

בזה אחר זה הורים החזיקו את המגפון ופרקו את סיפוריהם האישיים על מחדלי משרד החינוך בחינוך המיוחד. חלק מההורים דיברו על הכאוס של המשלבות והשוק השחור שבו הם נאלצים לשלם כדי שתהיה משלבת לילדיהם, חלק דיברו על צמצום גני התקשורת וחלק על שיטף את ההרגשה שהמערכת שכחה את ילדיהם.

תמי, אם לילד על הרצף האוטיסטי מגבעתיים, שלא לומד מתחילת השנה בגלל שלא נמצא לו שיבוץ, אמרה: ” כולם יודעים על הסיפור של הילד שלי במשרד החינוך וכולם מתעלמים. אני רוצה שהילד שלי ילמד בגן תקשורת, לשם הוא מתאים שם הוא יתפתח. בעירייה עד עכשיו לא מוצאים פיתרון”.

שלומי לוי מת”א, נכה ואב לתאומים על הרצף האוטיסטי, שיתף בבכי את העובדה שאשתו המפרנסת היחידה של הבית כעת. “היא נאלצה להתפטר מהעבודה שלה כדי שתוכל לאסוף את הילדים בזמן. משרד החינוך יביא אותנו לפת לחם”. 

מוסי רז: “כאן כדי לתמוך בהם”

גם מספר 2 ברשימת מרצ, ח”כ מוסי רז, הגיע לתמוך בהורי החינוך המיוחד ואמר לאתר “שווים”: “נחתם כאן הסכם חשוב שיחזק את המורים. אני מבין ומודע לכך כי יש כאן עוד בעיות שצריך לתקן ונעשה את זה”. 

חכ מוסי רז ומאחוריו המפגינים. צילום - אביחי חיים
חכ מוסי רז ומאחוריו המפגינים. צילום – אביחי חיים

ההורים הביעו אכזבה מחוסר המעורבות של ראש הממשלה יאיר לפיד, בעצמו אב לילדה עם צרכים מיוחדים. ח”כ רז השיב: “יאיר לפיד הוא ראש ממשלה רק שלושה חודשים, צריך לתת לו צ’אנס. עד עכשיו הוא פועל מצוין. אנחנו מבינים לליבם ולכן אנחנו כאן כדי לתמוך בהם”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות