נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאנשים עם מוגבלויותציון נכשל לאתרי המפלגות: מי הכי פחות נגישה?

ציון נכשל לאתרי המפלגות: מי הכי פחות נגישה?

גם בסבב החמישי נבחרי הציבור שלנו לא ראו לנכון להנגיש את המצעים שלהם לציבור האנשים עם מוגבלות. ומי המפלגה היחידה שהייתה קרובה לקבלת ציון עובר?

אישה עם לקות ראיה גולשת באינטרנט. אילוסטרציה – BigStock

הבחירות לכנסת ה-25 בעיצומן, ועמותת “נגישות ישראל” וחברת ” A-2-Z – נגישות ושיווק באינטרנט” בדקו עד כמה אתר ועדת הבחירות ואתרי המפלגות השונות נגישים. התוצאות, לצערנו, היו מאכזבות ביותר, לאחר שהתברר כי כל האתרים שנבדקו קיבלו ציון נמוך מ-60, כלומר נכשל.

המבחן בדק קריטריונים רבים, בין היתר בדיקת התפריט הראשי, כתוביות לסרטונים, ניגודיות הצבעים, הצהרת נגישות, טופס צור קשר, הנגשת קובצי PDF וחלופה טקסטואלית לתמונות. כל קטגוריה קיבלה ציון בין 0 ל-3, והנתונים שוקללו לציון סופי בין 0 ל-100 על פי תקנות הנגישות לאתרי אינטרנט המוגדרות בתקנות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות.

בעוד שאתר ועדת הבחירות קיבל את הציון 59%, כמעט עובר, שאר האתרים שנבדקו במבחן היו מתחת לרף הנדרש.

יו”ר “נגישות ישראל” יובל וגנר. באדיבות המצולם

המפלגות הנכשלות

הבית היהודי של איילת שקד קיבלה את הציון הנמוך ביותר במבחן עם 15% בלבד. מעליה מפלגת חד”ש-תע”ל עם 19%, המחנה הממלכתי עם ח”כ שירלי פינטו, המייצגת אנשים עם מוגבלות במפלגה, עם 19%; אתר מפלגת ישראל ביתנו קיבל 22%, מפלגת העבודה עם ציון זהה, ש”ס עם 30%, הציונות הדתית עם 37% ומפלגת מרצ עם ציון דומה.

למרות שיש גם אצלה מקום רב לשיפור, מפלגת יש עתיד קיבלה את הציון הגבוה ביותר – 56%, בעוד שמפלגת הליכוד מעט מאחור עם 52%.

בשורה התחתונה, מפלגות רבות, חלקן עם נציגות ונציגים בולטים של המאבק למען זכויות אנשים עם מוגבלות בישראל, לא טרחו לבדוק אם האתרים שלהן, בהם מוצגים לרוב המצעים והעקרונות המנחים, נגישים לכלל האנשים עם מוגבלות.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות