נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובליםאין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשיחדשותהתרומה המרגשת של קייט ווינסלט

התרומה המרגשת של קייט ווינסלט

מחירי האנרגיה המאמירים גרמו לאם לילדה עם שיתוק מוחין מסקוטלנד לצאת בקמפיין גיוס המונים. את הסכום הזה היא לא ציפתה לקבל

קייט  ווינסלט. צילום - GabboT
קייט ווינסלט. צילום – GabboT

המשבר הכלכלי העולמי ממשיך לגבות מחיר מרבים בעולם, ובייחוד ממרבית אזרחי מדינות אירופה, שנאלצים בימים אלו להישען על מקורות אנרגטיים מזדמנים כדי לשמור על הבית מחומם. התוצאה: מיליוני אנשים ומשפחות מוחלשות נאנקות תחת הנטל הכלכלי הכבד שיצר המצב החדש.

בעקבות התנאים הקשים האלו, קרוליין האנטר, אם לארבעה מסקוטלנד, יצאה בתחילת החודש בקמפיין מימון המונים במטרה לגייס כסף עבור העלויות השוטפות של חשבונות האנרגיה העצומים שאין באפשרותה לשלם. עבור בתה פרייה, בת ה-12, הדבר יכול להיות גזר דין מוות, שכן אם ינותק החשמל, הציוד שמחזיק אותה בחיים יחדל גם הוא מלפעול. לפרייה יש שיתוק מוחין לצד בעיות בריאות קשות ומוגבלויות אחרות. היא סובלת מבעיות נשימה כרוניות, נעזרת בחמצן ומקבלת טיפול סיעודי ביתי 24 שעות ביממה. 

חשבון אנרגיה בסך אלפי פאונד

האנטר ומשפחתה נמנים עם מיליוני בריטים העומדים בפני חורף מאתגר במיוחד. בספטמבר האחרון, חברת המחקר Auxilione העריכה כי ללא תוכנית חדשה להורדת מחירים, חשבון האנרגיה השנתי הממוצע למיליונים עשוי להגיע ל-5,700 ליש”ט (22,847 שקלים) החל מאפריל הבא. הקמפיין של האנטר נועד לגייס 20,000 פאונד (81,840 שקלים), שזוהי העלות המוערכת של חשבונות האנרגיה הכוללים של המשפחה.

“העלות השנתית עבור חשבונות החשמל והגז שלנו תהיה ככל הנראה בסביבות 17,000 פאונד. כרגע אנחנו משלמים 6,500 פאונד על מנת להפעיל את הציוד ולחמם את הבית, וכבר נאלצו לקצץ גם ככה בחודשים האחרונים”, כתבה האנטר בדף גיוס ההמונים. “כדי לשמור על עלויות נמוכות ככל האפשר, החדר של פרייה היה היחיד שמחומם כדי לשמור על נוחות לה ולעובדי הבריאות. המועצה המקומית הציבה פאנלים סולאריים כדי לעזור, אבל לא חושבת שזה יעזור עם החשבון”, הוסיפה לבקשתה.

עזרה בלתי צפויה

קייט ווינסלט, שחקנית פופולרית, הזכורה לכולנו במיוחד מהסרט האייקוני “טיטאניק”, היא תומכת ותורמת לארגון Go Beyond, ארגון צדקה המספק סיוע בחינם והפוגה מקשיי היום יום לילדים ברחבי אנגליה. ווינסלט תרמה לקמפיין הגיוס של המשפחה לא פחות מ-17,000 ליש”ט (68,200 שקלים) וחתמה במילים “מקייט ווינסלט והמשפחה”.

“כששמעתי על הכסף פשוט פרצתי בבכי, לא האמנתי שזה אמיתי”, סיפרה האנטר בתגובה לתרומה המיוחדת של ווינסלט. “אני ניצלתי בזכות התרומה הנדיבה, אבל מה יעלה בגורלם של אנשים אחרים במצבי? אני מקווה שהמדינה תסייע, כי זה לא תפקידם של סלבריטאי לעזור אלא של הממשלה”, אמרה לסיכום.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות