נושאים קשורים

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   

בחודש הבא: הקצבאות יוקדמו; בינואר צפויה תוספת הצמדה

בין הקצבאות שיוקדמו: נכות, ילד נכה, שר”מ, ניידות ונפגעי עבודה. ב-2024 יגדלו הקצבאות בעקבות ההצמדה לשכר הממוצע במסגרת חוק הנכים
הסתדרות 480-100

ירדן, מדריכה ב”בית הגלגלים”, נחטפה לעזה. האם תוחזר בעסקה הקרובה?

בעלה והתינוקת הצליחו לברוח, שלושה ממתנדבי העמותה נרצחו. ולצד האסון התרחש גם נס – שהציל כנראה את חיי החניכים בבית בקיבוץ אורים
ראשיחדשותהתרומה המרגשת של קייט ווינסלט

התרומה המרגשת של קייט ווינסלט

מחירי האנרגיה המאמירים גרמו לאם לילדה עם שיתוק מוחין מסקוטלנד לצאת בקמפיין גיוס המונים. את הסכום הזה היא לא ציפתה לקבל

קייט  ווינסלט. צילום - GabboT
קייט ווינסלט. צילום – GabboT

המשבר הכלכלי העולמי ממשיך לגבות מחיר מרבים בעולם, ובייחוד ממרבית אזרחי מדינות אירופה, שנאלצים בימים אלו להישען על מקורות אנרגטיים מזדמנים כדי לשמור על הבית מחומם. התוצאה: מיליוני אנשים ומשפחות מוחלשות נאנקות תחת הנטל הכלכלי הכבד שיצר המצב החדש.

בעקבות התנאים הקשים האלו, קרוליין האנטר, אם לארבעה מסקוטלנד, יצאה בתחילת החודש בקמפיין מימון המונים במטרה לגייס כסף עבור העלויות השוטפות של חשבונות האנרגיה העצומים שאין באפשרותה לשלם. עבור בתה פרייה, בת ה-12, הדבר יכול להיות גזר דין מוות, שכן אם ינותק החשמל, הציוד שמחזיק אותה בחיים יחדל גם הוא מלפעול. לפרייה יש שיתוק מוחין לצד בעיות בריאות קשות ומוגבלויות אחרות. היא סובלת מבעיות נשימה כרוניות, נעזרת בחמצן ומקבלת טיפול סיעודי ביתי 24 שעות ביממה. 

חשבון אנרגיה בסך אלפי פאונד

האנטר ומשפחתה נמנים עם מיליוני בריטים העומדים בפני חורף מאתגר במיוחד. בספטמבר האחרון, חברת המחקר Auxilione העריכה כי ללא תוכנית חדשה להורדת מחירים, חשבון האנרגיה השנתי הממוצע למיליונים עשוי להגיע ל-5,700 ליש”ט (22,847 שקלים) החל מאפריל הבא. הקמפיין של האנטר נועד לגייס 20,000 פאונד (81,840 שקלים), שזוהי העלות המוערכת של חשבונות האנרגיה הכוללים של המשפחה.

“העלות השנתית עבור חשבונות החשמל והגז שלנו תהיה ככל הנראה בסביבות 17,000 פאונד. כרגע אנחנו משלמים 6,500 פאונד על מנת להפעיל את הציוד ולחמם את הבית, וכבר נאלצו לקצץ גם ככה בחודשים האחרונים”, כתבה האנטר בדף גיוס ההמונים. “כדי לשמור על עלויות נמוכות ככל האפשר, החדר של פרייה היה היחיד שמחומם כדי לשמור על נוחות לה ולעובדי הבריאות. המועצה המקומית הציבה פאנלים סולאריים כדי לעזור, אבל לא חושבת שזה יעזור עם החשבון”, הוסיפה לבקשתה.

עזרה בלתי צפויה

קייט ווינסלט, שחקנית פופולרית, הזכורה לכולנו במיוחד מהסרט האייקוני “טיטאניק”, היא תומכת ותורמת לארגון Go Beyond, ארגון צדקה המספק סיוע בחינם והפוגה מקשיי היום יום לילדים ברחבי אנגליה. ווינסלט תרמה לקמפיין הגיוס של המשפחה לא פחות מ-17,000 ליש”ט (68,200 שקלים) וחתמה במילים “מקייט ווינסלט והמשפחה”.

“כששמעתי על הכסף פשוט פרצתי בבכי, לא האמנתי שזה אמיתי”, סיפרה האנטר בתגובה לתרומה המיוחדת של ווינסלט. “אני ניצלתי בזכות התרומה הנדיבה, אבל מה יעלה בגורלם של אנשים אחרים במצבי? אני מקווה שהמדינה תסייע, כי זה לא תפקידם של סלבריטאי לעזור אלא של הממשלה”, אמרה לסיכום.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות