נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותהומלסים עזרו לנער עם מוגבלות שנאבד

הומלסים עזרו לנער עם מוגבלות שנאבד

הוריו של מייקה בן ה-17, שנעדר כשלושה שבועות, מצאו אותו בריא ושלם חמישה קילומטרים ממקום מגוריהם. מי שטיפלו בו היו זוג חסרי בית: "נתנו לו למרות החוסר"

מייקה ביירום. מתוך childfindofamerica.org
מייקה ביירום. מתוך childfindofamerica.org

קייט וברנדון ביירום-קוקורק מטקסס, ארה”ב, בקושי ישנו בשלושת השבועות האחרונים. הם היו עסוקים בחיפוש אחר בנם הנעדר, מייקה. בשל החיפושים, האם נאלצה אפילו להפסיק את הטיפולים שהיא מקבלת בעקבות מחלת הסרטן. גם משטרת יוסטון, מרכז טקסס לנעדרים, משלחות חיפוש מהקהילה ועוד אנשים טובים סייעו בחיפושים. הם חילוק עלונים, התקשרו לעסקים סמוכים, לבתי חולים ומקלטים – כל זאת בתקווה למצוא את מייקה, שמתמודד עם לקויות למידה מרובות.

ביום רביעי בערב, קיבלה האם הודעה ששינתה הכל. “מישהו באפליקציית השכונה שעקב אחרי הפוסטים שלנו פשוט שלח לי הודעה”, שיחזרה קייט. “הוא כתב שהוא לא בטוח שזה מייקה, אבל מיד עניתי לו שזה הוא, שזה הבן שלי”. מה שהתברר לאחר מכן, זה שבני זוג חסרי בית מצאו את מייקה, יום אחרי שנעלם, ולקחו אותו תחת חסותם. “הם טיפלו בו ודאגו לו, הם פשוט מלאכים”, הוסיפה האם.

“עם כל המחסור – הם האכילו אותו”

קייט וברנדון מיהרו לאזור לפגוש את מייקה, שהיה במרחק של חמישה קילומטרים בלבד מביתם, בדרום מזרח יוסטון. “הם טיפלו במייקה גם בזמן סופת השלגים שהייתה בשבוע שעבר. הם הצילו את חייו”, הוסיפה קייט. “מצאנו את מייקה בדיוק שלושה ימים לפני יום הולדתו ה-18. אילולא היינו מוצאים אותו לפני יום הולדתו, לא בטוח שהיינו יכולים לאתר אותו, כי הוא בוגר וכביכול ברשות עצמו”.

“הזוג הזה האכיל אותו וטיפל בו. אין להם חשמל, אין להם רשתות חברתיות, אז הם לא ידעו שמחפשים אותו”, היא סיפרה. “עם כל המחסור שלהם, הם עדיין האכילו את מייקה בכל יום. הגברת לקחה את הבגדים שלו וכיבסה אותם, הם מצאו לו בגדים חמים יותר, הם טיפלו בו ודאגו שיהיה לו חם כאשר הטמפרטורות בחוץ היו מתחת לאפס. כעת הוא במצב ממש טוב”, אמרה האם.

בני הזוג שהצילו את מייקה ביקשו לשמור על סודיות זהותם ומיקומם.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות