נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותהפרא-רפואיים מוחים: רבבות חתמו על עצומה נגד שינוי בחוק

הפרא-רפואיים מוחים: רבבות חתמו על עצומה נגד שינוי בחוק

ההתנגדות לתיקון לחוק מקצועות הבריאות כחלק מההסכמים עם המפלגות החרדיות נמשכת. יו"ר איגוד מקצועות הבריאות בהסתדרות: "יגרום לכניסת מטפלים לא מיומנים"

חה"כ זאב פינדרוס (יהדות התורה). צילום: דוברות הכנסת
חה”כ יצחק זאב פינדרוס (יהדות התורה). צילום: דוברות הכנסת

כ-28,000 אנשים חתמו על עצומה של הסתדרות העובדים הארצית הקוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את התיקון לחוק מקצועות הבריאות (קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק), הקיים בסעיפי ההסכמים הקואליציוניים עם המפלגות החרדיות (ש”ס, יהדות התורה).

לעצומה לחצו כאן

כפי שפורסם ב”שווים”, יש חשש כי הממשלה תקדם חוקים מיוחדים להכשרת מטפלים שיוכלו לעסוק במקצועות הבריאות בקהילה בלבד, ללא תואר אקדמי, ועם הכשרה מקצועית שתינתן להם בידי מוסדות להכשרה מקצועית. החשש שנוצר בעקבות שינוי זה הוא הוזלה של המקצועות הפרא-רפואיים, שיגיע אפילו לכדי פגיעה ממשית באיכות הטיפול בילדים רבים בישראל.

במכתב שנשלח על ידי יו”ר איגוד מקצועות הבריאות אלי גבאי לרה”מ נכתב כי: “ההסתדרות תומכת ואף עוסקת ותורמת לקידום שילובם של חרדים בתעסוקה, כמו גם של כלל האוכלוסיות במדינה. ברור שזוהי מטרה לאומית משותפת. יחד עם זאת, היתר לעיסוק במקצועות הבריאות והטיפול ללא תואר אקדמי מתאים, תוביל לפגיעה באיכות הטיפול ושירות הבריאות ובזילות של מקצועות הבריאות, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, תזונה, ייעוץ גנטי, סייעות שיניים והטיפול באומנות”.

ממשלת ישראל ה-37. צילום – עמוס בן גרשום, לע"מ
ממשלת ישראל ה-37. צילום – עמוס בן גרשום, לע”מ

הרפורמה תוריד את רמת המטפלים?

גבאי מזהיר כי במידה והסעיפים בהסכמים הקואליציוניים יתממשו, זו תהיה פגיעה בבריאות הפיזית והנפשית של המטופלים. “הנמכת רף הזכאות לעיסוק במקצועות אלה על ידי ביטול החובה לרכישת תואר אקדמי מתאים, תאפשר כניסתם של עובדים לא מיומנים דיים עם הכשרה פחותה ביחס לעמיתיהם למקצוע. איגוד מקצועות הבריאות בראשותי מתנגד לשינוי בתנאי הזכאות לעיסוק במקצועות הבריאות והטיפול באומנות, וזאת מתוך תפיסה של אחריות לאומית הרואה הן את מטופלי הקצה, מכלל המגזרים במדינה, שזכאים לטיפול בריאותי איכותי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר, והן את אלפי העובדות והעובדים במקצועות אלה, שעמדו בתנאי סף מחמירים ובהכשרה אקדמית ומעשית ברמה גבוהה, שזכאים לשמור על כבוד המקצוע לו הם משתייכים ולאיכותו המקצועית ללא פשרות”.

“לשם שמירה על בריאות הציבור ועל עובדי המערכת, אני קורא לך, ראש הממשלה, להוריד הצעות אלה מסדר היום, ובמקום זאת, לפתוח בשיח מקצועי משותף עם משרד הבריאות ואיגוד מקצועות הבריאות, על מנת לבחון את צרכי המערכת ואת הפתרונות האפשריים”, הוסיף גבאי במכתבו.

מטפלת בילדים - אילוסטרציה
מטפלת בילדים – אילוסטרציה

ח”כ יצחק זאב פינדרוס (יהדות התורה) אמר בראיון לגלי צה”ל אמש כי הטענות של האיגודים המקצועיים לא נכונות: “לא ביקשנו שינויים בתכנים, ולא קיצור לחצי שנה בהסמכה של מטפלת פרא-רפואית. המטפלות ילמדו בדיוק כמה זמן שצריך, כמו המטפלות הפרא-רפואיות, עם אותו סילבוס ותוכן, אלא רק שזה יהיה בסמינרים חרדיים, שם ירגישו טוב יותר. כל אמירה אחרת היא לא אמת. אין שום חשש למקצועות אלה, דווקא להפך. יהיה עוד כוח אדם במערכת”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות