נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאנשים עם מוגבלויותזארה תגייס 1,500 עובדים נוספים עם מוגבלות

זארה תגייס 1,500 עובדים נוספים עם מוגבלות

מהלך של קונצרן הבגדים ששולט במותג ההלבשה הספרדי החליט להעלות את המודעות לקידום קריירות של אנשים עם מוגבלות: "בליבת ההתחייבות שלנו ללקוחות"

סניף של רשת "זארה" (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק
סניף של רשת “זארה” (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק

ניתן להרגיש את רוחות השינוי בנושא העסקת אנשים עם מוגבלויות בכל רחבי העולם. ההבנה כי מדובר ברווח כפול גם עבור המעסיקים שמקבלים עובדים מסורים, וגם עבור העובדים שמקבלים הזדמנות שווה, מתחילה לחלחל בשטח. בהתאם, עוד ועוד חברות גדולות מחליטות להשקיע בגיוס אנשים עם מוגבלות לשורותיהן.

בימים האחרונים פורסם כי הקונצרן “אינדיטקס”, בין היתר הבעלים של רשתות האופנה זארה, פול אנד בר, ברשקה, סטראדיבריוס ועוד, יצא בהתחייבות כי יכפיל העסקתם של עובדים עם מוגבלויות ברשת האופנה הספרדית “זארה” ברחבי העולם בתוך שנתיים.

המטרה: פי שניים יותר עובדים עם מוגבלות

נכון לשנת 2017 רשת זארה מונה 2,169 חנויות ב-88 מדינות, רובן בבעלות ישירה של “אינדיטקס”. בסוף ינואר 2023, מנכ”ל הקונצרן אוסקר גרסיה מסייראס, חתם על אמנה במסגרתה התחייב כי החברה תעסיק 1,500 עובדים נוספים עם מוגבלות בסניפי הרשת ברחבי העולם. המטרה: לפחות שני אחוזים ממספר העובדים המקומי שלה יהיו אנשים עם מוגבלויות.

“הכלה של אנשים עם מוגבלות היא בליבת ההתחייבות שלנו ללקוחות”, אמר מנכ”ל קונצרן הביגוד והאופנה, מסייראס. “גיוון, הוגנות וקבלה הם ערכים שכולנו מאמצים ופועלים על מנת ליישם אותם ביומיום שלנו. המטרה שלנו היא לייצר שינוי גם בתוך החברה שלנו – אבל גם לאלו שמסביבנו”.

באינדיטקס מסרו כי אסטרטגיית שילוב אנשים עם מוגבלות שלהם מתמקדת בגיוס ובניית קריירה לאנשים עם מוגבלות, אימוץ של כללי הנגישות על כלל המתקנים והסניפים של החברה ויצירת מתחמי קניות שיוויוניים ברחבי העולם. כמו כן, על פי הצהרת החברה, חשובה להם גם העלאת המודעות לנושא ברחבי העולם.

אבל לא רק בחו”ל דואגים להעסקה שוויונית של אנשים עם מוגבלות. על פי דוח חדש, יותר ויותר חברות בישראל מעסיקות אנשים עם מוגבלויות, כולל בתפקידי הנהלה. בין החברות ניתן למצוא שמות כמו אינטל, מייקרוסופט, חברת טבע ועוד. גם פרויקט “שווים בתעסוקה”, שהושק לאחרונה, מבקש להגדיל את שיעור התעסוקה בקרב אנשים עם מוגבלויות, לשנות את השיח בקרב מעסיקים ומועסקים כאחד, ולתת הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלויות.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות