נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותשביתה בחמישי בגנים ובתיכונים: מה עם החינוך המיוחד?

שביתה בחמישי בגנים ובתיכונים: מה עם החינוך המיוחד?

השלטון המקומי ל"שווים": "החינוך המיוחד לא נכלל בהשבתה בגנים. המשולבים יוכלו לבוא עם המשלבת לגן". בתיכונים החינוך המיוחד יפעל, מלבד הילדים המשולבים

ראש עיריית מודיעין ויו”ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. צילום מוויקיפדיה

*** עדכון: ארגון המורים העל יסודיים הודיע כי הוא מצטרף להשבתה של השלטון המקומי. המשמעות: ביום חמישי שביתה בתיכונים. החינוך המיוחד, כולל הכיתות הקטנות, אינו נכלל בשביתה. לעומת זאת, התלמידים המשולבים לא ילמדו.

השלטון המקומי הודיע היום (שני) על השבתה במשק ביום חמישי הקרוב (23.2) עקב מה שהוא מכנה “התעלמות האוצר מדרישותינו”. המשמעות: שיבושים אפשריים בגנים, בשירותי תברואה ובשירותי רווחה.

בעקבות פניית אתר “שווים” נמסר מהשלטון המקומי כי גני החינוך המיוחד יוחרגו מההשבתה ויפעלו כרגיל בחמישי. לגבי ילדים עם צרכים מיוחדים שלומדים בגנים רגילים, נאמר ל”שווים” כי הם יוכלו להגיע לגנים עם הסייעות האישיות שלהם, שם אמורות לחכות להם הגננות, שצפויות לעבוד כרגיל.

האישור לקיום ההשבתה ניתן היום באסיפת חירום של השלטון המקומי בהשתתפות 80 ראשי רשויות ובהובלת יו”ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, שהוא גם ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות. “השלטון המקומי מאוחד ונחוש”, מסר ביבס בתום האסיפה. “אחרי חודשים של סחבת וחוסר מוכנות להקשיב, אי אפשר לעבור על הנושאים האלו לסדר היום”.

בשלטון המקומי דורשים מהממשלה לבצע כמה צעדים חיוניים, כהגדרתם, ובהם: תחימת הסכם שכר ותנאי העסקה לסייעות בגני הילדים, השלמת המחסור בכיתות לימוד וביטול קרן הארנונה במסגרת חוק ההסדרים החדש – מה שצפוי לשנות את הסדרי הארנונה עבור הרשויות. כמו כן טוענים שם כי משרד האוצר מתעלם מדרישותיהם לעדכון תקציב מענקי האיזון לרשויות שנמצאות בקושי כלכלי, לעדכון מענקי פיתוח ולחיזוק מבנים והתחדשות עירונית.

נקודה נוספת הקשורה לילדי החינוך המיוחד נוגעת להסעות לגנים ולבתי הספר. בשלטון המקומי אומרים כי תעריפי הסעות התלמידים והסעות החינוך המיוחד זינקו בכ-30% בשנים האחרונות בשל ההתייקרויות במשק. לטענתם, מזה למעלה מעשור שתושבי מדינת ישראל משלמים, דרך הארנונה, על התייקרויות אלו בהסעות התלמידים ובעלויות המלווים. “אנו דורשים שיפוי של המדינה עבור ההתייקרויות”, נמסר מהשלטון המקומי, “על פי הערכה מנתוני משרד החינוך, מדובר בכ-1.2 מיליארד שקלים”.

מהסתדרות המורים נמסר כי “לאור שביתת הסייעות שעליה הכריז מרכז השלטון המקומי, גני הילדים לא ייפתחו ביום חמישי. הגננות תגענה לגנים אך לא תקבלנה ילדים, כיון שאסור להן לפתוח את הגנים ללא סייעות. גני חינוך מיוחד שהוחרגו מהשביתה יעבדו כרגיל כי סייעות החינוך המיוחד אינן שובתות”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות