נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאיתשר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיאוטיזםשאב השראה מבנו האוטיסט: לברנדן פרייזר יש אוסקר

שאב השראה מבנו האוטיסט: לברנדן פרייזר יש אוסקר

לפנות בוקר זכה פרייזר בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו כאדם כבד משקל בסרט "הלוויתן". את בנו שעל הרצף הוא מכנה "האדם המאושר בעולם"

ברנדן פרייזר. צילום: ביגסטוק

הקריירה של השחקן האמריקאי-קנדי ברנדן פרייזר ידעה עליות ולא פחות מזה מורדות. אתמול לפנות בוקר נרשמה ללא ספק פסגת חייו המקצועיים, כאשר זכה בפרס האוסקר לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסרט “הלוויתן”.

בסרט עטור השבחים בבימויו של דארן ארונופסקי ובעיבוד על פי מחזה של סמואל ד’ האנטר, מגלם פרייזר את צ’ארלי, גבר ענק ששוקל 272 קילו המסתגר בביתו ומנסה לחדש את הקשר עם בתו בת ה-17 (סיידי סינק מ”דברים מוזרים”), תוך כדי התמודדות נפשית עם הטלטלות המשפחתיות והדיכאון המתמשך בחייו. בדרך לאוסקר הנחשק גבר השחקן על שורה של מתמודדים מרשימים, ובהם אוסטין באטלר בתפקיד אלביס פרסלי וקולין פארל על תפקידו בסרט “רוחות אינשרין”. 

“רק לווייתנים יכולים לשחות בעומק”, אמר פרייזר בנאום נרגש אחרי הזכייה. “אני מרגיש כאילו הייתי במסע צלילה על קרקעית האוקיינוס והאוויר שלי נשמר בזכות כמה אנשים טובים בחיי, ביניהם המנהל האישי שלי ובני משפחתי. אני מודה לדארן ארונופסקי על ש’זרק לי חבל הצלה יצירתי’ וגרר אותי על סיפונה של הספינה הטובה ‘הלוויתן'”.

פרייזר מתוך הסרט “הלוויתן”

בסיום הנאום, שבו התייחס ל-30 שנות הקריירה שלו בהוליווד, שכללו רגעים טובים לצד רעים, הודה בעיניים דומעות לילדיו ולבת זוגו ז’אן מור. הבכור בין ילדיו של פרייזר הוא גריפין, אוטיסט בן 20, והשחקן סיפר כי את ההשראה לתפקיד “הלווייתן” קיבל ממנו. “יש לי שלושה ילדים, ולבן הבכור שלי גריפין יש צרכים מיוחדים”, סיפר לאחרונה בראיון. “הוא אוטיסט ורק מלאו לו 20. הוא ילד גדול מידות ולכן אני מבין מה זה להיות קרוב לאדם שחי עם השמנה. זה אירוני, אבל למרות הציניות והקושי להבין מצבים חברתיים, הוא האדם המאושר ביותר בעולם. עבורי ועבור רבים אחרים הוא הביטוי של אהבה”.

לפני כמה חודשים עמד פרייזר על במת פסטיבל ונציה כדי לקבל את פרס “אריה הזהב”, ואז לא הצליח לעצור את הדמעות. בנוסף, זכה על תפקידו בסרט בפרס גילדת שחקני המסך ובפרס בחירת המבקרים, וכן במועמדויות לשחקן הטוב ביותר עבור הבפטאס וגלובוס הזהב. עכשיו יש לו גם אוסקר.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות