נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותמאות רצים עם מוגבלות ישתתפו השנה במרוץ "איתן"

מאות רצים עם מוגבלות ישתתפו השנה במרוץ “איתן”

המרוץ ייערך בשישי הבא בתל אביב, לקראת יום האוטיזם ב-2 באפריל

משתתפים במרוץ “איתן” בשנה שעברה. 2,500 איש ירוצו במספר מקצים

2,500 אנשים צפויים להשתתף ביום שישי הבא (31.3) במרוץ “איתן” בתל אביב, מתוכם כ-500 רצים עם מוגבלויות.

המרוץ מתקיים לרגל יום המודעות לאוטיזם שיצוין ב-2 באפריל, יהיו בו מספר מקצים בכמה דרגות קושי (החל מ-3 קילומטר). מאחורי המיזם עומדים עמותת “איתן”, עיריית תל אביב ובית ההשקעות “מור”. הוא יתחיל במתחם ולודרום בתל אביב בשעה 07:00 ויסתיים בגני יהושע בשעות הצהריים.

אסף רווה (23), שנמצא על הרצף האוטיסטי, מתאמן כבר כמעט שלוש שנים ב”איתן”, אחרי שהגיע לשיעור ניסיון והתאהב בתחום. אחרי שהתאמן מספר פעמים, המאמנים ב”איתן” ראו שיש לו פוטנציאל גם להפוך למאמן, והוא החליט לקחת את עצתם ונרשם לקורס הסמכה למאמני ריצה. “הם אמרו לי שמכל המאמנים שיש להם בארגון, הגישה שלי לאנשים עם מוגבלות היא טובה משל כולם”, הוא מספר.

הקבוצה איתה מתאמן אסף כוללת עשרה אנשים עם מוגבלויות. “יש כאלה שיש להם אוטיזם, יש אנשים שמוגבלים בתנועות גוף, ויש כאלה שלא מדברים”, מספר אסף.

בתקופת הקורונה, כשלא היה אפשר לצאת מהבית, “איתן” ערכו אימונים בזום ושם אסף הכיר את שני בכר (38) והשניים הפכו לבני זוג. “הכרתי את שני בזום כשבאחד האימונים היא הייתה אחרי דייט לא מוצלח. היא ראתה אותי, פנתה אליי אחרי זה בפייסבוק ויצאנו לדייט ומשם הכל היסטוריה”, הוא משחזר בהתרגשות.

שני ואסף. הכירו בזום והתאהבו

שני ואסף כיום גרים בקהילה של “אגודת ניצן” ועובדים שניהם ב”סופר פארם”, בסניפים שונים, כאשר אסף התחיל בתור עוזר רוקח וכיום הוא קופאי ראשי. שני היא סדרנית. השנה ישתתפו שניהם במרוץ ביחד. שני אומרת שגם היא חולמת להיות מאמנת. “אני רוצה בשנים הבאות ללוות אנשים כמו שליוו ומלווים אותי עד היום”, סיכמה.

לאתר המרוץ הקליקו כאן

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות