נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםלראשונה: ספיישל אולימפיקס הוכר רשמית על ידי המדינה

לראשונה: ספיישל אולימפיקס הוכר רשמית על ידי המדינה

כך החליט שר התרבות והספורט מיקי זוהר. הארגון מייצג את כל הספורטאים הישראלים עם לקויות קוגניטיביות. זוהר: "אני רואה חשיבות אדירה בקידומם"

השר מיקי זוהר ונציגי ספיישל אולימפיקס ישראל. צילום באדיבות ספיישל אולימפיקס

לראשונה, עמותת ספיישל אולימפיקס תוכר כארגון גג בתחום הספורט התחרותי המייצג את כלל הספורטאים עם לקות קוגניטיבית בישראל – כך החליט שר התרבות והספורט מיקי זוהר.

ההחלטה התקבלה במסגרת קול קורא של המשרד להגשת בקשות תמיכה מארגונים ועמותות ספורט. בסיום התהליך נקבע כי המשרד יתקצב השנה את העמותה בסכום של כ-530 אלף שקלים, על מנת לסייע לה בקידום הספורט ההישגי של אנשים עם לקויות קוגניטיביות, וכן בקידום השתתפות ספורטאים מישראל במשחקי העולם שייערכו בהמשך השנה בברלין.

ארגון ספיישל אולימפיקס הבינלאומי פועל החל משנות ה-60 בארצות הברית וכיום חברות בו 192 מדינות, בהן ישראל. ספיישל אולימפיקס ישראל הוא הארגון הישראלי הבלעדי המוכר על ידי הארגון הבינלאומי, והוא מייצג את כלל הספורטאים עם לקות קוגניטיבית, כגון תסמונת דאון, אוטיזם (בחלק מהמקרים), הנמכה קוגניטיבית ומוגבלות שכלית התפתחותית.

כעת, כשהוא רשמית ארגון גג, ספיישל אולימפיקס ישראל מוכר על ידי הארגון הבינלאומי כגורם המייצג כמה ענפי ספורט בזירה הבינלאומית, לצורך רישומם וייצוגם בתחרויות בינלאומיות רב ענפיות, ובכלל זה המשחקים האולימפיים, המשחקים הפראלימפיים, אוניברסיאדה ומשחקי העולם.

“הגיע הזמן להציב את ספיישל אולימפיקס בשורה אחת עם ארגוני גג נוספים בספורט הישראלי”, אמר השר זוהר. “אני רואה חשיבות אדירה בקידום ספורטאים עם לקויות קוגניטיביות. נחישותם מעוררת השראה ויכולתם לקצור הישגים בספורט התחרותי היא רווח עבורם ועבור כלל החברה הישראלית”.

ספורטאי ספיישל אולימפיקס. צילום באדיבות העמותה

בעמותת ספיישל אולימפיקס ביקשו להודות לשר ולראש המטה שלו, חן אביטן, על כך שלראשונה, מזה 30 שנה, הכירו בו כגוף המייצג של כלל הספורטאים עם לקויות קוגניטיביות. “התקדמנו שנות אור להכלה משמעותית”, אמרה שרון לוי בלנגה, מנכ”לית ספיישל אולימפיקס. “מה שהתחיל בהכרה מהמדינה ישפיע על מסגרות, חברות, מעסיקים ובני אדם. מדובר ביום חג עבור ספורטאי ספיישל אולימפיקס ומשפחותיהם, ומדובר ביום חג עבור החברה הישראלית המקדמת, מקבלת ולראשונה גם מכירה באופן רשמי באנשים עם מוגבלויות המתחרים באירועי ספורט ברחבי העולם”.

לדבריה, “הספורט הוא כוח ענק להעצמה, לאיחוד ולחיבור בין אוכלוסיות שונות, ומסייע להביא אוכלוסיות מוחלשות אל קדמת הבמה. הרווח העיקרי הוא בבניית חברה מכילה, שכן המוגבלות אינה קיימת בזהות אלא בחברה בלבד. בהזדמנות זו אני רוצה להודות מעומק ליבנו לשר הספורט מיקי זוהר ולראש מטה משרד הספורט חן אביטן ולוועדת התמיכות על האמון שנתנו בנו ובבחירתנו”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות