נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותלראשונה: שחקן עם תסמונת דאון בסרט של "דיסני"

לראשונה: שחקן עם תסמונת דאון בסרט של “דיסני”

נח מתיוס מטופסקי, בן 15, מגלם את מנהיג הבנים האבודים בסרט "פיטר פן ו-וונדי" מבית "דיסני פלוס". נח: "רוצה להיות מודל לחיקוי"

נח מתיוס מטופסקי. צילומים: דיסני

נח מתיוס מטופסקי, רק בן 15, עושה היסטוריה כשחקן הראשון עם תסמונת דאון שמקבל תפקיד מרכזי בסרט עלילתי של דיסני. הנער הבריטי מגלם בסרט “פיטר פן ו-וונדי”, העיבוד החדש לפיטר פן מבית “דיסני פלוס”, את מנהיג הבנים האבודים.

נח, שמתהדר בידע נרחב על קולנוע, גילה שדיסני מלהקים שחקנים לסרט דרך סוכנות הכישרונות המכילה ” Zebedee”. הוא שלח קלטת אודישן, ואז נפגש עם הבמאי דיוויד לורי. אמו של נח, קתרין, סיפרה שהם התחברו סביב אהבה משותפת לסרט “בעל זבוב”, המבוסס על הספר הידוע של הסופר ויליאם גולדינג מ-1954.

במהלך הצילומים ל”פיטר פן ו-וונדי” המשפחה הייתה צריכה להיות בנפרד, כשנח וקתרין טסו לוונקובר, קנדה, בזמן שאביו וורן נשאר בבית בבריטניה עם אחותו לולה.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

לעיתון הבריטי “סאן” סיפר נח שהוא מקווה ללכת ללמוד דרמה בקולג’ ורוצה להיות מודל לחיקוי עבור אנשים אחרים עם תסמונת דאון שירצו להופיע על הבמות. “המצב לא אמור לעכב אף אחד ואנשים צריכים תמיד לחלום בגדול’, אמר השחקן הצעיר.

הטריילר של הסרט

הסרט “פיטר פן ו-וונדי” הוא עיבוד לייב אקשן לקלאסיקת האנימציה האהובה של פיטר פן משנת 1953, שעלתה מאז פעמים רבות בגרסאות שונות. הסיפור עוקב אחר פיטר פן, הילד הנצחי, בגילומו של אלכסנדר מולוני. פיטר פן לוקח את חברתו החדשה וונדי, אותה מגלמת אוור אנדרסון – שהיא בתם של השחקנית מילה גובוביץ’ והבמאי פול וו.אס אנדרסון – לארץ לעולם לא כדי לראות איפה ילדים נהנים. זה המקום שבו וונדי עוברת את ההרפתקה של חייה כשהיא פוגשת את הנערים האבודים השטניים, את טינקרבל המעצבנת – בגילומה של יארה שהידי – ונתקלת בבנות ים יפות ובטיגריס הלילי שובה הלב.

ג’וד לאו, שמגלם את קפטן הוק, הוא האחרון בשורה של כוכבים שלקחו על עצמם את התפקיד. קפטן הוק עוקב אחרי ארץ לעולם לא הקסומה שנרדפה על ידי התנין שאכל את ידו בזמן שהוא מבקש לנקום את פציעתו בפיטר פן. גלגולים קודמים של קפטן הוק גולמו על ידי השחקנים דסטין הופמן וג’ייסון אייזקס.

באחד מימי הצילומים, סיפר נח ל”סאן”, לאו הכין הפתעה לילדים על הסט. “אחד הימים האהובים עליי היה כשג’וד שכר מכונית גלידה והביא אותה אל הסט, ואז הגיש לנו גלידות בעצמו”, אמר בהתלהבות.

במיוחד הוא אהב לצלם את סצנות האקשן, כמו למשל זו שבה ספינת הפיראטים מתהפכת. “זו הייתה חוויה מדהימה”, תיאר בפני ה”סאן”, “היה לי טריילר משלי וגם הכרתי המון חברים פנטסטיים. כולנו למדנו לחימה בחרבות, וגם את זה אהבתי מאוד. אמנם היו לי הרבה שורות ללמוד מהר מאוד, אבל זה היה מרגש ומאוד נהניתי מזה”.

ג’וד לאו כקפטן הוק. צילום: דיסני

ההחלטה לעשות גרסת לייב אקשן לסיפור פיטר פן הגיעה בעקבות ההצלחה של גרסאות לייב אקשן של קלאסיקות אנימציה אחרות של דיסני, כמו ספר הג’ונגל, אלאדין ומלך האריות.

“פיטר פן ו-וונדי” עומד לצאת במהלך יום השנה ה-100 של דיסני וישודר ב-28 באפריל ב”דיסני פלוס”.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות