נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזם
הסתדרות 480-100

חברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותמסע מחאה של הלומי קרב: "הכלבים שלנו לא סוג ב'!"

מסע מחאה של הלומי קרב: “הכלבים שלנו לא סוג ב’!”

נכי צה"ל עם פוסט טראומה רוכבים לבית הנשיא כדי למחות נגד הדחייה של יישום החוק שמאפשר להם להיכנס עם כלבי השירות שלהם למקומות ציבוריים

מחאת כלבי השירות של נפגעי פוסט טראומה מצה”ל. צילום: יח”צ

לפני שעה קלה (יום ה’) יצא לדרך מסע רכיבה באופניים להעלאת המודעות לכלבי שירות המלווים את נכי צה”ל המתמודדים עם פוסט טראומה. המסע יגיע היום אחר הצהריים לבית הנשיא, שם ייפגשו המוחים עם הנשיא יצחק הרצוג, וימשיך בימים הקרובים לאורך המדינה.

נכון להיום ישנם מאות ישראלים המתמודדים עם פוסט טראומה משירותם הצבאי שזכאים לכלבי שירות (כמו כלבי נחייה לעיוורים). הכלבים מלווים אותם ועוזרים להם להתמודד עם המצבים היומיומיים המורכבים בהם הם נתקלים.

אלא שלמרות החוק המסדיר את מעמדם של הכלבים, הם נתקלים מדי יום בסירוב להיכנס לבתי חולים ולמרפאות, לבתי מלון, למשרדים ממשלתיים, למסעדות, לחנויות ולמקומות ציבוריים.

במשרד הרווחה, האמון על התקנות לחוק, לא ממהרים לחוקק אותן ולמעשה מותירים את נפגעי הפוסט טראומה לבד בקרב נגד העולם שבחוץ. רבים מהם לא יוצאים מהבית, לא מצליחים למצוא עבודה או להיכנס לזוגיות ולהקים משפחה, וכעת הם יוצאים למסע הרכיבה כדי להשמיע את זעקתם.

**************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

“מאז שלוגו, הכלב שלי, נכנס לחיי – החיים שלי השתנו”, מספר ל”שווים” בנצי אלקון, ממובילי המסע, שמתמודד עם פוסט טראומה משירותו בצה”ל. “כך גם לכל מתמודד פוסט טראומה שכלב השירות הופך להיות החבר הכי טוב שלו, ומי שעוזר לו לצלוח את המכשולים של החיים. אני וחבריי נתקלים מדי יום במקומות שלא מכניסים את כלבי השירות שלנו. הם אומרים שאנחנו לא עיוורים, אז אין סיבה שהכלב ייכנס איתנו. הכלבים האלה הם לא סוג ב’! הם השותפים שלנו לקרב היומיומי של החיים, והמסע הזה נועד להעלות את המודעות לנושא ולקרוא לכולם להבין את הרגישות וגם לפעול על פי החוק”.

עוד בנושא:

גם השנה כלבי סיוע לא יוכלו להיכנס למקומות ציבוריים

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות