נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםהזמרת סיה חשפה: "אני אוטיסטית"

הזמרת סיה חשפה: “אני אוטיסטית”

האבחון התבצע ככל הנראה לאחרונה. סיה: "45 שנה הייתי חייבת ללבוש את 'חליפת האדם' שלי, ורק בשנתיים האחרונות התחלתי להיות מי שאני מקצה לקצה"

סיה. צילום מוויקיפדיה

הזמרת האוסטרלית סיה חשפה כי אובחנה על הרצף האוטיסטי. “אני בטווח האוטיזם ואני בתהליך התאוששות”, אמרה לפודקאסט הפופולרי “Rob Has a Podcast”.  

סיה, בת 47, לא גילתה מתי אובחנה עם אוטיזם, אשר לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית “יכול להתגלות בגיל 18 חודשים או פחות”. עם זאת, היא רמזה שהאבחון התבצע לאחרונה. “למשך 45 שנה הייתי חייבת ללבוש את ‘חליפת האדם’ שלי”, הסבירה הזמרת, “ורק בשנתיים האחרונות התחלתי להיות מי שאני מקצה לקצה”.

לדבריה, היא למדה לקבל את עצמה ללא תירוצים בזמן האחרון. “אף אחד לא יכול להכיר ולאהוב אותך כשאתה מלא בסודות וחי בבושה”, אמרה. “וכאשר אנחנו, סוף סוף, יושבים בחדר עם זרים ומשתפים את הסודות הכי עמוקים, הכי אפלים והכי מביישים שלנו, וכל אחד צוחק איתנו, ואנחנו לא מרגישים כמו זבל לראשונה בחיינו, ואנחנו מרגישים שהם רואים אותנו לראשונה בחייהם בדיוק כפי שאנחנו באמת – אז אנחנו יכולים להתחיל לצאת לעולם ולפעול כבני אדם, עם לבבות, בלי להתנהג כאילו אנחנו מישהו אחר”.

סיה, או בשמה המלא סיה פורלר, הזמרת מאחורי הלהיט העולמי “שנדליר”, יצאה עם הגילוי שנתיים לאחר שספגה ביקורת חריפה על ליהוקה של מאדי זיגלר, שחקנית שאינה אוטיסטית, כנערה אוטיסטית לא ורבלית בסרטה “מוזיקה”. סיה, שהייתה מועמדת לפרס הגראמי, ניסתה להגן על עצמה וצייצה: “הלב שלי תמיד היה במקום הנכון”, והפצירה במבקרים “לצפות בסרט שלי לפני שתשפטו אותו”.

לאחר מכן היא התנצלה בפני קהילת האוטיסטים והוסיפה “אזהרה” לתחילת הדרמה המוזיקלית מ-2021, שבה נכתב: “‘מוזיקה’ בשום פנים ואופן לא ממליצה על שימוש בשיטות ריסון על אוטיסטים. ישנם מרפאים בעיסוק אוטיסטים המתמחים בעיבוד חושי שניתן להתייעץ איתם כדי להסביר דרכים בטוחות לספק משוב פרופריוספטיבי בלחץ עמוק כדי לסייע בבטיחות בזמן התקף זעם”.

עם זאת, תגובת הנגד הותירה חותם כבד על סיה. בראיון ב-2022 היא סיפרה כי לאחר יציאת הסרט היא הייתה במצב נפשי קשה ביותר, עד כדי מחשבות אובדניות.

***************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
***************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות