נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיכלליתל אביב: יריד תעסוקה יציע משרות לבני נוער עם מוגבלויות

תל אביב: יריד תעסוקה יציע משרות לבני נוער עם מוגבלויות

בין המשרות שיוצעו לקהילה: התמחות בחברת WIX, עבודה בלונה פארק, בחנות גלידה ועוד

היריד בשנה שעברה. צילום: באדיבות עיריית תל אביב

עיריית תל אביב תערוך מחר (15.6) יריד תעסוקה – ובו יוצעו משרות לאנשים עם מוגבלויות. היריד יהיה פתוח בין השעות 18:30-21:00, בכיכר רבין סמוך לבניין העירייה.

50 עסקים מקומיים יציעו 700 משרות נוער בתחומים רבים, בין היתר במסעדנות, עריכת וידאו, הדרכה, מכירות ועוד. מתוכם 21 עסקים יציעו גם תפקידים שונים המותאמים לבני נוער עם מוגבלות.

בין העסקים והתפקידים שיוצעו לנערים עם מוגבלות: עבודה בבית מלאכה להכנת תלבושות; בית דפוס להכנת שלטים ופוסטרים; חברת WIX (התמחות בהייטק); עבודת דלפק (קבלה); הדרכה וחונכות; מציל בבריכה; מכירה בחנות בגדים; אופטיקה; בריסטה; מלצרות; הדרכה ימית; לונה פארק; ציוד משרדי; חנות גלידה ועוד.

בעיריית תל אביב מציינים כי המשרות יסומנו וידורגו על פי רמת ליווי (ליווי צמוד, ליווי חלקי, ללא ליווי). העירייה עומדת על כך שכל בתי העסק המשתתפים באירוע יחתמו על הסכם “העסקה הוגנת”. במקום אף יוצב דוכן אשר יסביר לבני ובנות הנוער על זכויותיהם בעבודה.

לדברי מנהלי היריד, עבודה בקיץ מאפשרת לבני ובנות הנוער להרגיש עצמאים כלכלית ולהבין את ערכם של כסף ועבודה. היא מונעת פעילויות מסוכנות ברחובות, מאפשרת פיתוח אישי, מרחיבה קשרים חברתיים ועוד. מהעבר השני, בתי עסק בעיר זקוקים לכוח אדם צעיר ואנרגטי ולכן כולם יוצאים נשכרים.

ההרשמה ליריד מתבצעת מראש באתר העירייה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות