נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותהוקרה יפה: מרכז יום לאנשים עם מוגבלות על שם אילן גילאון

הוקרה יפה: מרכז יום לאנשים עם מוגבלות על שם אילן גילאון

טקס הנחת אבן הפינה למרכז התקיים היום בהרצליה. מנכ"ל העירייה: "גילאון ז"ל הוא מקור השראה לעשייה, יוזמה והובלה, חרף המגבלה הפיזית שלו"

אילן גילאון ז״ל. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
אילן גילאון ז״ל. צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

טקס הנחת אבן הפינה למרכז יום לאנשים עם מוגבלות בהרצליה על שם חבר הכנסת לשעבר אילן גילאון ז”ל התקיים היום בשכונת יד התשעה בעיר.

המרכז החדש יוקם באמצעות החברה לפיתוח הרצליה, ועל התכנון האדריכלי הופקד משרד קפלינסקי אדריכלים. סך ההשקעה בהקמתו מוערך ב-20 מיליון שקלים.

“המטרה היא לתת מענה מיטבי לצרכים של אנשים עם מוגבלות ולשפר את איכות חייהם”, נמסר מעיריית הרצליה, שעומדת מאחורי הפרויקט. “המרכז יהווה עבורם בית חם ומחבק לתעסוקה, פעילויות, שיפור מיומנויות חברתיות, פיתוח פיזיולוגי, העשרה, הגברת רמת העצמאות והעלאת הערך העצמי”.

הדמיית המרכז ע”ש אילן גילאון בהרצליה. איור: קפלינסקי אדריכלים

“קריאת המרכז על שמו של גילאון היא מהלך מתבקש, היות שראוי שמרכז ערכי וחשוב זה יוקיר את מי שהיווה מקור השראה לעשייה, יוזמה והובלה, חרף המגבלה הפיזית שלו”, אמר מנכ”ל עיריית הרצליה, עו”ד אהוד לזר. “פעילותו הציבורית של גלאון חוללה מהפכה של ממש בנושא זכויות ושוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות”.

כאשר היה פעוט, עוד ברומניה, חלה גילאון במחלת הפוליו, שגרמה לו לנכות ברגלו. בגיל תשע עלה עם משפחתו לישראל. לאורך חייו הבוגרים נהג להתנייד בסיוע מקל הליכה או בקלנועית. הוא כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת מרצ במשך כ-15 שנה, כאשר עיקר פעילותו בכנסת הוקדשה לנושאי רווחה, זכויות נכים וחקלאות. לפני כשנה נפטר והוא בן 65.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות