נושאים קשורים

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה
הסתדרות 480-100

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   
ראשיאוטיזםהמלווה והנהג התווכחו – וילד עם צרכים מיוחדים ירד מההסעה

המלווה והנהג התווכחו – וילד עם צרכים מיוחדים ירד מההסעה

"היינו המומים לראות את זה", סיפרו אנשים בקרבתו של אביב (שם בדוי) ילד עם מוגבלות מפתח תקווה, "זה השפיע עליו כל היום"

הסעה לבית ספר (אילוסטרציה): ביגסטוק
הסעה לבית ספר (אילוסטרציה): ביגסטוק

הכאוס במערך ההסעות של החינוך המיוחד נמשך: אביב (שם בדוי) ילד עם צרכים מיוחדים מפתח תקווה, נוסע מדי יום לבית הספר עם מלווה ההסעה שלו, אדם חרדי. ביום שישי שעבר, חיכה אביב עם אבא שלו ומלווה ההסעה למונית המביאה אותו למוסד הלימודים. למרבה ההפתעה, במונית נכח לא רק נהג ההסעה, אלא גם אשתו, כשהיא לבושה בבגדים קצרים.

מלווה ההסעה של אביב לא רצה להיכנס למונית, מטעמי דת, עד שאשתו של הנהג לא תתכסה. בין הנהג למלווה התגלע ויכוח, בסופו נהג ההסעה הוריד את אביב מהמונית, ונסע.

“היינו המומים לראות את זה”, סיפרו אנשים בקרבתו של אביב. “הילד הרגיש כאילו העיפו אותו מהמונית. הוא היה בסערת רגשות גדולה, ואביו אולץ לקחת אותו לגן באותו הבוקר”. עוד סיפרו ל”שווים” כי “כולם ראו את מה שקרה ברחוב, וזו הייתה הרגשה לא נעימה. זה גם השפיע עליו לאורך כל היום בגן בהתנהגויות שונות”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


“זה לא חוקי”

“זו לא הפעם הראשונה שאותו נהג עושה לנו בעיות. למה הילד צריך לאחר לגן בגלל זה?”, אמרו עוד המקורבים לאביב. “אם זה הפריע למלווה, זה לא מתאים לנו. הילד לא יכול לנסוע בלי מלווה, זה לא מתאים שאשתו הייתה שם. בדיעבד הבנו גם שזה לא חוקי, אבל אף אחד לא חזר למשפחה מהעירייה. רק אחד ההורים הפועלים למען הסדרת ההסעות בעירייה עדכן שישלח נהג חלופי בחזרה”.

נציין כי לפי חוק תקנות הסעה בטיחותית לילדים ולפעוטות עם מוגבלות, בפרק של האחריות על הנהג המסיע קיים איסור מפורש להסיע אדם אחר מלבד המלווה והילדים, ובמידה ומסיעים צריך לקבל אישור מראש על כך של הממונה, אישור שכאמור לא ניתן.

מדוברות עיריית פתח תקווה נמסר בתגובה למקרה: “מערך ההסעות בעיריית פתח תקווה הוא מהגדולים בישראל, ונמצא בפיקוח מתמיד של הגורמים הרלבנטיים ברשות. עם קבלת התלונה, היא טופלה על ידי הגורמים האמונים על הנושא ברשות, בכפוף להנחיות חוזר מנכ”ל משרד החינוך בנושא”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות