נושאים קשורים

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"

“קרן השמש שלנו חזרה, והדמעות לא מפסיקות לרדת”

מפגש מרגש התרחש בבית החולים בין קרן מונדר, מורה לחינוך מיוחד שחזרה משבי חמאס, למנהלת בית הספר רחלי שטיין. גם תלמידתה של מונדר התרגשה: "מיקה קפצה ונישקה את מסך הטלוויזיה"

אני עובד מדינה ו”קר גיבר” של אדם קרוב. מה מגיע לי?

מי זכאי להכרה כ"בן משפחה מטפל", איך מקבלים את ההכרה – ואיזה זכויות והטבות מגיעות לכם מהמדינה. מדריך בשיתוף נציבות שירות המדינה
הסתדרות 480-100

אב ביקש להפחית מזונות כי לילד יש קצבת נכות. מה פסק ביהמ”ש?

שופטי בית הדין הרבני האזורי באשקלון התבקשו להכריע: האם העובדה שילד מקבל קצבת נכות מביטוח לאומי היא סיבה מוצדקת להפחתת מזונות שמשלם אביו   
ראשימתמודדי נפשנפש בריאה בגוף בריא? בדיוק להיפך

נפש בריאה בגוף בריא? בדיוק להיפך

פרופ' יורם יובל יצא לבדוק עד כמה הדוק הקשר בין גוף לנפש, וחזר עם סדרה חדשה שתעלה השבוע בהוט

פרופ’ יורם יובל. צילום נתוך הסדרה

עד כמה מצב נפשי מעורער עלול לגרום למחלות, וכיצד חוסן נפשי יכול לסייע בהחלמה? כאחת שסובלת מהפרעות אכילה שמביאות אותי לבתי חולים אחת לשבועיים, מי כמוני יודע עד כמה הדוק הקשר בין גוף לנפש.

הסדרה החדשה של פרופסור יורם יובל, שתעלה בקרוב על מסך ערוץ 8 של הוט, עוסקת בדיוק בזה – אבל מזווית קצת אחרת מהמקובל. במקום לבוא מהכיוון הצפוי של “נפש בריאה בגוף בריא”, תוקף פרופ’ יובל את הנושא מהזווית ההפוכה: “גוף בריא בנפש בריאה”. משמע, קודם תדאגו לנפש שלכם – ואחר כך הגוף ילך בעקבותיה.

מה הקשר בין לחץ בעבודה להתקפי לב? האם סטרס יכול לתרום להתפרצות סרטן? ועד כמה טיפול בנפש יכול לשפר מחלת עור? המסע המרתק של פרופ’ יובל בוחן את כל השאלות האלו. הוא נפגש עם שורה של רופאים, חוקרים ומומחים בתחום; בוחן מחקרים פורצי דרך בתחום (ידעתם ש-80% מהחולים במחלות אוטו-אימוניות מדווחים כי חוו לפני כן סטרס משמעותי?); ומספק לכולנו טיפים ועצות לחיזוק הבריאות הגופנית והנפשית.

“גוף ונפש עם פרופ’ יורם יובל”, ראשון-שלישי, 25-27.06, בשעה 21:15 ב-HOT8 וב-HOTVOD. בהשתתפות פרופ’ רפי קרסו, פרופ’ דן נמט, פרופ’ אסיה רולס, יהודית כץ ועוד.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות