נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשימתמודדי נפשנפש בריאה בגוף בריא? בדיוק להיפך

נפש בריאה בגוף בריא? בדיוק להיפך

פרופ' יורם יובל יצא לבדוק עד כמה הדוק הקשר בין גוף לנפש, וחזר עם סדרה חדשה שתעלה השבוע בהוט

פרופ’ יורם יובל. צילום נתוך הסדרה

עד כמה מצב נפשי מעורער עלול לגרום למחלות, וכיצד חוסן נפשי יכול לסייע בהחלמה? כאחת שסובלת מהפרעות אכילה שמביאות אותי לבתי חולים אחת לשבועיים, מי כמוני יודע עד כמה הדוק הקשר בין גוף לנפש.

הסדרה החדשה של פרופסור יורם יובל, שתעלה בקרוב על מסך ערוץ 8 של הוט, עוסקת בדיוק בזה – אבל מזווית קצת אחרת מהמקובל. במקום לבוא מהכיוון הצפוי של “נפש בריאה בגוף בריא”, תוקף פרופ’ יובל את הנושא מהזווית ההפוכה: “גוף בריא בנפש בריאה”. משמע, קודם תדאגו לנפש שלכם – ואחר כך הגוף ילך בעקבותיה.

מה הקשר בין לחץ בעבודה להתקפי לב? האם סטרס יכול לתרום להתפרצות סרטן? ועד כמה טיפול בנפש יכול לשפר מחלת עור? המסע המרתק של פרופ’ יובל בוחן את כל השאלות האלו. הוא נפגש עם שורה של רופאים, חוקרים ומומחים בתחום; בוחן מחקרים פורצי דרך בתחום (ידעתם ש-80% מהחולים במחלות אוטו-אימוניות מדווחים כי חוו לפני כן סטרס משמעותי?); ומספק לכולנו טיפים ועצות לחיזוק הבריאות הגופנית והנפשית.

“גוף ונפש עם פרופ’ יורם יובל”, ראשון-שלישי, 25-27.06, בשעה 21:15 ב-HOT8 וב-HOTVOD. בהשתתפות פרופ’ רפי קרסו, פרופ’ דן נמט, פרופ’ אסיה רולס, יהודית כץ ועוד.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות