נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיחדשותבשורה לנכים נפגעי פעולות איבה: יקבלו טיפול קנאביס בחינם

בשורה לנכים נפגעי פעולות איבה: יקבלו טיפול קנאביס בחינם

המטופלים יזכו למימון מלא של משאף מדיד ומחסניות, במשלוח ישיר עד הבית

המכשיר של חברת סאיקי. צילום מתוך אתר החברה

הביטוח הלאומי יממן לנפגעי פעולות איבה באופן מלא טיפול בקנאביס רפואי, באמצעות משאף מדיד. כך עולה מהסכם בלעדי חדש עליו חתם הביטוח הלאומי עם חברת סאיקי (Syqe), שפיתחה ומשווקת משאף-קנאביס רפואי.

לפי ההסכם, נפגעי פעולות האיבה עם נכות פיזית ו/או נפשית יוכלו לקבל מימון מלא של המשאף והמחסניות, באמצעות משלוח ישיר לבית הזכאי. התהליך כולו יהיה ללא הוצאה פרטית מכיסו של המטופל. התשלום יועבר ישירות מהביטוח הלאומי אל החברה המספקת את המשאף.

ההסכם החדש משקף הקלה משמעותית בתהליך קבלת הטיפול במשאף Syqe-Air, מה שמאפשר לנפגעי האיבה להתמקד בשיקום שלהם, תוך צמצום הבירוקרטיה הטיפולית. המהלך התאפשר בעקבות שינויי מדיניות המימון לנפגעי כוחות הביטחון, והשוואת הזכויות בינם לבין נפגעי פעולות איבה.

המשאף שפותח על ידי חברת סאיקי מאפשר שאיפה תוך שחרור מינון מדיד ועקבי של קנאביס רפואי. השימוש במשאף מבטל את החשיפה לנזקי העישון. הוא בעל השפעה מהירה, ומצמצם את תחושת הערפול המתלווה בעת עישון קנאביס רפואי.

במשאף מוטענת מחסנית המכילה 60 שבבי נידוף של קנאביס. הללו משתחררים אחד-אחד בלחיצת כפתור, ומספיקים לצריכה של כחודש.

מחקרים קליניים שביצעה החברה במרכז הרפואי רמב”ם, ובסקר נתונים ועדויות מטופלים, הראו כי הטיפול בקנאביס רפואי באמצעות המשאף של חברת Syqe מציג תוצאות מיטיבות של הפגת הכאב, במקביל להפחתה של מעל 90% מתופעות לוואי, ובכלל זה השפעות פסיכו-אקטיביות. אחד המחקרים האחרונים של החברה אף התפרסם במגזין הכאב הבינלאומי הנחשב Pain Report.

במסגרת ההסכם, מצטרפים חדשים שיבקשו את המוצר הזה ילוו, ללא עלות נוספת, על ידי אחות מוסמכת לתמיכה וייעוץ בתהליך. המשאף מותאם הן לשימוש ביתי והן לשימוש במקומות ציבוריים.

ענבר דוד, מנהלת אגף נפגעי פעולות איבה בביטוח הלאומי, ציינה כי המהלך נועד כדי לקדם את רווחתם של נפגעי פעולות איבה ומשפחותיהם, ולאפשר להם איכות חיים טובה יותר.

חגית קמין, מנהלת יחידת Syqe-Air בחברת סאיקי מדיקל, הוסיפה: “קנאביס רפואי הוכח כמסייע לטיפול בפגיעות פיזיות ונפשיות, ואנחנו שמחים שאוכלוסייה נוספת הזקוקה לפתרון לטובת הפחתת כאב כרוני, תזכה מעתה לטיפול מדיד בעזרת הקנאביס. זה יעזור להם לחזור, ככל הניתן, לשגרה שמאפשרת איכות חיים מיטבית גם בצל הפגיעה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות