נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאנשים עם מוגבלויותאירועי "שישי נגיש בים" חוזרים לחופי תל אביב-יפו

אירועי “שישי נגיש בים” חוזרים לחופי תל אביב-יפו

חופי רחצה נגישים, גלישת גלים, חתירה בקיאקים ואפילו שש-בש על החול - אלו רק חלק מהפעילויות המיוחדות שיפעלו מחר בחופי העיר ופתוחות בחינם

אירועי "שישי נגיש בים" בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים
אירועי “שישי נגיש בים” בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים

מחר (שישי) תקיים עיריית תל אביב-יפו, זו השנה השלישית ברצף, את אירועי “שישי נגיש בים” בשלל החופים בעיר. הכניסה וההשתתפות באירועים היא בחינם, וכוללת השתתפות בפעילויות ספורט ימי, שימוש במתקני החוף הנגישים ועוד. בעזרת הפעילויות השונות, העירייה מקדמת את הספורט הימי בקרב אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות, בטווח גילאים ומוגבלויות רחב ככל האפשר.

האירוע הפותח של “שישי נגיש בים” יתקיים מחר בחוף אביב, והוא מיועד למשפחות. שני אירועים נוספים יתקיימו גם ב-14 ביולי וב-11 באוגוסט – והם מיועדים לצעירים. האירוע הרביעי והאחרון בסדרה יתקיים ב-25 באוגוסט, וגם הוא מיועד למשפחות.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


אירועי "שישי נגיש בים" בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים
אירועי “שישי נגיש בים” בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים

כמו כן, כחלק מהאירועים ייפתח מתחם נגיש על החוף המיועד למשתתפים ובני משפחותיהם, הכולל משחקי חוף, כיבוד קל ומוסיקה.

את האירועים השונים, שיהיו פתוחים לקבלת קהל בין 8:00 בבוקר ל-14:00 בצוהריים, מוביל תחום השתלבות והכלה במנהל הקהילה, התרבות והספורט של העירייה, בשיתוף העמותות Waveabillity ו”בית על הים”. ההפעלות עצמן מועברות לציבור הרחב על ידי מתנדבים רבים, שנכנסים עם המבקרים למים בגלישה נגישה על גלשנים מיוחדים ובחתירה בקיאקים.

אירועי "שישי נגיש בים" בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים
אירועי “שישי נגיש בים” בתל אביב-יפו. צילום: דור בן טובים

אילו שירותים נגישים יש בחופים?

חופי תל אביב-יפו מציעים נגישות מלאה לאנשים עם מוגבלות, וכוללים מקלחות וברזיות מותאמות, שבילי הנגשה למשתמשים בכיסאות גלגלים עד קו המים, כיסאות המיועדים לנסיעה על החול וצפים במים. כמו כן, הדרך והשבילים מהחניה ועד לסככות המרוצפות הנגישות – מונגשות לגמרי. גם הדרך למסעדות ולבתי הקפה הסמוכים לחוף מונגשת, וכן פרוסים שבילים נגישים לשירותים ולמלתחות בסמוך לחוף, שגם בהם יש תאים מונגשים.

בחוף אביב הותקנה מקלחת ייעודית המופעלת באמצעות לחצנים עם שלושה מצבי גובה שונים (לרגלים, לישיבה ולעמידה). החוף צויד לטובת הנושא בשילוט הנחיות, הכוונה וסימון לנוחיותם של ציבור הרוחצים עם מוגבלות.

עיוורים ולקויי ראייה יכולים להיעזר במערכת החדשנית STEP HEAR שמותקנת בחופים, כדי לקבל עזרה והכוונה. המערכת ניתנת להפעלה על ידי הטלפון הנייד, באמצעות אפליקציה חינמית או על ידי שלט שניתן בחינם לאנשים לקויי ראייה במרכז לעיוור.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות