נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמופע המרגש של מאושפזי אברבנאל ותלמידי רימון

המופע המרגש של מאושפזי אברבנאל ותלמידי רימון

שיתוף פעולה מיוחד בין מטופלי המרכז לבריאות הנפש לסטודנטים למוזיקה מבית הספר – הסתיים באירוע גדול מהחיים: "מקום בטוח לראות ולהראות"

אירוע הסיום של "מוזיקה בנפש". צילום: אברבנאל
אירוע הסיום של “מוזיקה בנפש”. צילום: אברבנאל

בשבוע שעבר התקיים פרויקט “מוזיקה לנפש” במרכז אברבנאל, במהלכו ביצעו המטופלים, אנשי צוות וסטודנטים למוזיקה את השירים שכתבו והלחינו יחד. הפרויקט הוא יוזמה של בית הספר רימון, בשיתוף חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות.

מדובר על פרויקט הפועל לאורך השנה באברבנאל, במסגרתו סטודנטים מבית הספר רימון לומדים קורס על בריאות הנפש, ורוכשים כלים לשילוב והובלת פעילויות מוסיקליות שיקומיות. הם מגיעים לפעילות מוזיקה משותפת יחד עם המטופלים במחלקות השונות מדי שבוע, מופיעים, שרים ויוצרים צלילים חדשים עבור וביחד עם המטופלים.

בנוסף, כולל הפרויקט סדנת כתיבה בהנחיית המוזיקאי ארי גורלי, שבה משתתפים מטופלים מאושפזים מכל המחלקות, אנשי צוות וסטודנטים למוזיקה בתהליך כתיבה חווייתי הכולל הלחנה וביצוע שירים.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


“הלבבות נפתחים והסטיגמות נמסות”

באירוע לקחו חלק פרופ’ יובל מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, המוזיקאי ארי גורלי, מרצה בבית הספר רימון למוזיקה ומנחה סדנת הכתיבה “פזמון הלב”, ענבל ירקוני, מנהלת הסיעוד ואחות ראשית בחטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות, לימור נפתלי, מנהלת חווית השירות למטופל באברבנאל, תהל קליין, מנהלת תחום המוזיקה והמעורבות בקהילה ברימון וזאביק אלישע נוימן, מנהל הפרויקט מטעם משרד הבריאות.

לימור נפתלי מנהלת חוויות השירות במרכז לבריאות הנפש אברבנאל, אמרה: “היצירה המשותפת שכללה מפגשי כתיבה והלחנה קבועים, חיזקה את חוויית השייכות, יצרה מקום בטוח לראות ולהראות. דרך המילים והצלילים יש רגעים של שלווה, חיבור לנשמה והרבה תקווה אנושית לכולנו, סטודנטים, מטופלים, מוזיקאים ואנשי צוות”.

ארי גורלי, מרצה ברימון, הוסיף: “במקום בו נפגשים כתיבה והלחנה כל הלבבות נפתחים והסטיגמות נמסות. זו הייתה זכות עבורי להיות חלק מהפרויקט המרגש הזה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות