נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזם"חולם להיות אילון מאסק": זו החברה שכל עובדיה אוטיסטים

“חולם להיות אילון מאסק”: זו החברה שכל עובדיה אוטיסטים

חברת "קליקאיט", המעניקה שירותי מיקור חוץ לחברות שילוח בינלאומיות, מעסיקה רק אנשים עם אוטיזם בתפקוד גבוה: "השאיפה היא להתקדם מכאן להייטק"

עובד בחברת "קליקאיט". צילום: סרגיי גורדזיי
עובד בחברת “קליקאיט”. צילום: סרגיי גורדזיי

“זה לא מקום עבודה שמוכרח לקבל אותם, אלא כזה שרוצה לקבל אותם”, מצהירה חופית ולר, מנהלת פיתוח עסקי של חברת “קליקאיט” הממוקמת באור יהודה. החברה מעניקה שירותי מיקור חוץ לחברות שילוח בינלאומיות, ומעסיקה אך ורק עובדים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה, למעט המנהלים.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


צפו בכתבת הווידיאו המיוחדת בשיתוף “מפעל הפיס”:

“כשעבדתי במפעל מוגן לא קיבלתי שכר גבוה, וכשאני עובד בשוק החופשי, השכר הרבה יותר גבוה”, מספר אופיר אלקיים, אחד מעובדי החברה, על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. “איכות החיים שלי השתפרה”, הוא מעיד, “אני מרגיש עצמאי יותר”. עובד החברה אסף סימו מוסיף: “אני מרגיש יותר אחראי, אני צובר חברויות וניסיון”.

“אני כל בוקר מגיעה לכאן עם חיוך”, אומרת מנכ”לית החברה טליה ורמן. “אני רואה את הדרך שכל אחד מהם עשה, ועדיין עושה, וזה פשוט מחמם לי את הלב”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות