נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיחדשותכתב אישום: התעללו במתמודד נפש על רקע גזעני

כתב אישום: התעללו במתמודד נפש על רקע גזעני

תושבי מזרח ירושלים מואשמים כי ביזו והשפילו אדם חסר ישע, הכריחו אותו לאכול מהרצפה ולקלל בערבית

מתוך סרטון ההתעללות (צילום מסך מטיקטוק)

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום חמור נגד חמישה תושבי ירושלים בני 22-19, וזאת לאחר שהתעללו באדם חסר ישע עם מוגבלות נפשית, בעת שקיבל טיפול רפואי בבית החולים.

הנאשמים הם אחמד עמירה, מוחמד עטון, מחמוד עטון, יזן בקיראת ותאאר בקיראת. על פי כתב האישום, לפני כשבועיים שהו הנאשמים והמתלונן בגן מרים המצוי ברחבת בית החולים הדסה עין כרם בעת שאחד הנאשמים והמתלונן, אדם עם מוגבלות נפשית ובעל חזות יהודית וחרדית, היו במסגרת טיפול רפואי בבית החולים.

במשך כשעה וחצי, התעללו הנאשמים במתלונן כשהם מודעים למוגבלותו, הורו לו ועודדו אותו לומר אמירות רבות משפילות ומבזות, וכן הורו לו ועודדו אותו לבצע מעשים רבים משפילים ומבזים. כך למשל עודדו אותו לקלל את העם היהודי ואת אחותו בערבית; לומר משפטי תפילה מהקוראן; לרדת לקרקע ולנשק את רגלו של אחד הנאשמים; לאכול מהרצפה; לבצע פעולות ספורטיביות שונות תוך חזרה על אמירות וקריאות משפילות ועוד.

הנאשמים תיעדו מעשים אלו באמצעות מכשירי טלפון נייד שברשותם ופרסמו אותם ברשתות החברתיות טיקטוק ואינסטגרם. בעקבות הפרסום, הגיעו פניות רבות למוקד המשטרה.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של התעללות בחסר ישע ממניע גזעני ופגיעה בפרטיות. הפרקליטות ביקשה להאריך את תנאיהם המגבילים של הנאשמים, בין היתר מעצר בית מלא, עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות