נושאים קשורים

הערכות: בכמה יעלו הקצבאות ב-2024 אחרי ההצמדה

על כמה צפויות לעמוד קצבאות הנכים, ילדים עם מוגבלות ושירותים מיוחדים מהחודש הבא. אלכס פרידמן: "ההצמדה לשכר הממוצע – אחד ההישגים הגדולים שלנו"

ושוב, נזכרים בנו רק חודש בשנה. אבל אפשר גם אחרת

דצמבר הוא חודש המודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות, אבל מה עם שאר חודשי השנה? אילון גולן חושב שהצעד הראשון לעבר שוויון הוא פשוט לדבר זה עם זה. טור אורח

הלחץ עבד: בוטלה דחיית חוק שירותי הרווחה

בעקבות הפרסום ב"שווים" והמכתב של יו"ר האופוזיציה לפיד: שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי חזר בו מההקפאה. "זו תוכנית הדגל של המשרד לשנים הקרובות"

איפה חילקו הכי הרבה דוחות לאלו שחנו בחניית נכים ללא תג?

הנתונים לא מחמיאים: עמותת "אור ירוק" בדקה את רמת האכיפה ומצאה כי יש מקום רב לשיפור. וגם: באיזו רשות מקומית חילקו רק דוח חנייה אחד בשנה החולפת?
הסתדרות 480-100

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה
ראשיאנשים עם מוגבלויותמהערב: פסטיבל תיאטרון בשטח בית חולים פסיכיאטרי

מהערב: פסטיבל תיאטרון בשטח בית חולים פסיכיאטרי

פסטיבל 360 מעלות לתיאטרון במרחב מתקיים בכפר שאול בירושלים ויימשך עד יום חמישי. כולם מוזמנים, ילדים נכנסים בחינם. המטופלים - שותפים להפקות

פסטיבל 360 מעלות בירושלים בשנה שעברה. צילום: הדס תדהר

הערב ייפתח בירושלים, זו השנה השמינית, פסטיבל 360 מעלות לתיאטרון במרחב. הפסטיבל יימשך שלושה ימים (שלישי עד חמישי, 3.8-1.8) ומארגניו מדגישים כי הוא מיועד למבוגרים ולילדים, והכניסה לילדים חופשית.

מאחורי הפסטיבל עומדים עיריית ירושלים ותיאטרון “האיל המרקד”, והרעיון בבסיסו הוא להביא את חוויית התיאטרון למרחב הציבורי. עד יום חמישי יתקיימו במסגרתו כ-60 מופעים שונים ומגוונים, מופעי תיאטרון ייחודיים, מופעים מוזיקליים, וידאו ארט, תערוכה ועוד.

השנה מתארח הפסטיבל בין כותלי בית החולים הפסיכיאטרי כפר שאול, בזכות תמיכתם של עיריית ירושלים, הקרן לירושלים ומשרד התרבות. המופעים ייערכו בין סמטאות הכפר הציורי ההיסטורי ובנייניו הישנים והחדשים.

“הקהל שיגיע לכפר שאול צפוי לעבור חוויית תיאטרון חדש, מעמיק, מצחיק ומרחיב אופקים”, נמסר מהפקת הפסטיבל, “ביחד עם המטופלים המאושפזים בבית החולים, אשר נבצר מהם לצפות בהצגות במקומות אחרים. ההצגות שנבחרו להציג הן מקוריות ומביאות סיפור אנושי ואותנטי, השואב השראה מהמרחב ומהאנשים בו”.

כל אחד מהימים ייפתח בקבלת פנים של בובות ענקיות אמנותיות מחומרים טבעיים, אשר חלקן נוצרו בסדנה בהשתתפות המטופלים מכפר שאול. בנוסף, מנהל בית החולים ידריך סיורים היסטוריים ויספר אודות המקום, במטרה לאפשר מפגש ללא מחיצות, מלא חום, קסם ואהבה.

מעיריית ירושלים נמסר: “פסטיבל 360 מעלות הוא פסטיבל ייחודי, סוחף, מעניין ומרגש שהופך את רחובות ירושלים לבמה אחת גדולה. ירושלים מוכיחה כל פעם מחדש שהיא לב התרבות הישראלית ומלאה בקסם תרבותי מגוון. אנו מזמינים את תושבי העיר ומבקריה להגיע לפסטיבל ולחוות חוויה אמנותית, מרגשת ומופלאה”.

לעוד מידע ולהזמנת כרטיסים – הקליקו

***************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova
***************

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות