נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיאוטיזםבמופע "אלוהים שלי" היה קסם ייחודי, שלא ראיתי בשום מקום אחר

במופע “אלוהים שלי” היה קסם ייחודי, שלא ראיתי בשום מקום אחר

סטודנטים למשחק ב"בית צבי" וחניכים אוטיסטים במועדון "רעות" שילבו ידיים במופע משותף סביב שירי עוזי חיטמן. התוצאה: מפגש אינטימי ומרגש

עוברים תהליך ייחודי. משתתפות במופע

כשאנשים מיוחדים נפגשים על הבמה, נוצר קסם מיוחד. כל החומות נופלות, והמפגש הופך אינטימי ומרגש. כזה הוא המופע “אלוהים שלי, רציתי שתדע”, שעלה לאחרונה בתיאטרון רמת גן, ומבוסס על שיריו של עוזי חיטמן.

המופע, בבימויו של אבישי בן גל, הוא חלק מפרויקט חברתי ייחודי ביוזמה משותפת של בית הספר למשחק “בית צבי”; מועדון “רעות” בהנהלת קובי אטדגי; רכזת המועדון גילה שאדי; והמחלקה לרווחת אנשים עם מוגבלות בעיריית רמת גן. במסגרת הפרויקט, שמתקיים מדי שנה, חניכים על הרצף האוטיסטי וסטודנטים למשחק משתפים פעולה ועוברים תהליך ייחודי באמצעות חזרות למופע משותף, לצד מפגשים חברתיים וימי גיבוש.

גיא שומרי הוא חניך ותיק בפרויקט. הוא השתתף בו לראשונה לפני שלוש שנים, ומאז הוא ממשיך להופיע מדי שנה. “בכל שבוע אני מחכה שיגיע כבר יום רביעי כדי להשתתף בפעילות, אליה אני מגיע אחרי שאני מסיים את יום העבודה בחברת ביטוח בה אני עובד”.

מאיה רומנו, חניכה נוספת בפרויקט, מספרת: “עשינו המון חזרות לקראת המופע, וכשעליתי לבמה התרגשתי נורא. הרבה אנשים בקהל נתנו לי מחמאות על ההופעה שלי”.

החניך תומר ברק: “זו חוויה מאוד מיוחדת לשיר על הבמה, ובמיוחד שירים שאני כל כך אוהב: ‘הייתי הילד הכי קטן בכיתה’ ו’נולדתי לשלום’. אני אוהב לשיר עם הסטודנטים, זה עושה לי שמחה בלב”.

הבמאי אבישי בן גל, איך אתה מסכם את המופע?

“זו שנה שנייה שאני עושה את הפרויקט הזה, וזו אחת מנקודות האור השבועיות שלי. פעם בשבוע נפגשים כולם, סטודנטים למשחק וחניכים של מועדון רעות ובכל פעם אנחנו מגלים כמה אנחנו דומים כבני אדם, וכמה שהשוני שכן קיים בינינו בכלל לא משנה. זו זכות גדולה עבורי לקחת חלק במיזם החשוב הזה”.

כתבות אחרונות