נושאים קשורים

היום הבינ”ל: 53% מהאנשים עם מוגבלות לא גומרים את החודש

כך עולה מסקר חדש של הלמ"ס. רק ל-46% יש עבודה, 37% מדווחים על מצב נפשי לא טוב. אירועי "לילה סגול" נדחו השנה עקב המצב הביטחוני

“נזכור אתכן לנצח”: מסע אלונקות מיוחד לזכרן של נויה ורות ז”ל

עמותת "איתן כל אחד יכול" תקיים צעדת הנצחה לצעירות עם מוגבלות שנרצחו על ידי מחבלי החמאס: "ניתן תקווה לאנשים עם מוגבלות – לא ישברו את רוחנו"

ירדן רומן, לשעבר מדריכה בבית הגלגלים, שוחררה משבי חמאס

רומן התאחדה אמש עם בעלה אלון והתינוקת גפן – מהם נפרדה ב-7 באוקטובר. מנכ"ל בית הגלגלים: "מחבקים את המשפחה, מייחלים לחזרה של ירדן לשגרה"

משרד הבריאות: נקים 100 בתים מאזנים בתוך 4 שנים

הצעד הוא חלק מהתוכנית הלאומית לחוסן ובריאות נפשית בהיקף של 2 מיליארד שקל, שגובשה בעקבות המלחמה. הבתים נועדו למנוע אשפוז פסיכיאטרי
הסתדרות 480-100

“החזקנו אצבעות”: מנהלת המרכז השיקומי שוחררה

גבריאלה ליימברג (59) עובדת כבר 25 שנה עם צעירים ובוגרים על הרצף בירושלים. אמש היא שבה הביתה עם בתה מיאה (17), אחותה קלרה (63) – והכלבה בלה. ליהיא לפיד: "כולם חיכו לך"
ראשינגישותתכינו את הילדים: פארק 5 החושים יושק בקרוב בת"א

תכינו את הילדים: פארק 5 החושים יושק בקרוב בת”א

הפארק, שמיועד לאנשים עם ובלי מוגבלויות שיבלו יחד, ייפתח לציבור ב-9 באוקטובר והוא כולל עשרות מתקנים מונגשים ומגוון פעילויות. אז מה מחכה לכם שם?

השקעה של 2.2 מיליון שקלים. פארק חמשת החושים (צילום הדמיה מתוך מצגת העירייה)

בימים אלה מושלמות העבודות על פארק חמשת החושים בגני יהושע בתל אביב, סמוך לפארק החבלים. מדובר בפרויקט יחיד מסוגו בארץ לאנשים עם ובלי מוגבלות, שצפוי להיפתח לציבור ב-9 באוקטובר הקרוב.

הפרויקט החל לפני שנתיים בהחלטה של עיריית תל אביב להקצות חמישה דונמים בפארק גני יהושע לטובת הקמת פארק ייחודי ונגיש, שיוכל להוות מקום מפגש משותף לכלל סוגי האוכלוסייה ויאפשר בילוי ספורטיבי קל גם לאנשים עם מוגבלויות ונכויות. עלות הקמת הפרויקט עמדה על כ-2.2 מיליון שקלים. הקונספט של “חמשת החושים” תוכנן כך שהמבקרים בפארק יחוו גירויים בכל חמשת החושים: הראיה, המישוש, הריח, השמיעה והטעם.

************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

הפארק, שמוקם על ידי חברת גני יהושע, כולל מתחם משחקים הגדול ביותר בארץ; מגוון גדול של מתקני עץ ומים; רחבת הורים; אזורי ישיבה קבוצתיים מותאמים; מתקני מבוכים; נדנדות; מתקני משחק מעץ; מתקני שמע וצליל; מנהרת צלילים וצבעים; נדנדת קפיצים לכיסא גלגלים; מתקן קן ציפור; ערוגת ריח מונגשת לנכים, קיר מישוש, ומתקני משחק נגישים בהם משחק רצפת פסנתר, מתקן שמע תופים, מתקני קסילופון, מתקן רצפה “סיימון אמר” ועוד.

פארק חמשת החושים. הפתיחה בקרוב (צילום הדמיה מתוך מצגת העירייה)

בפארק הושם דגש גם על מתקנים משולבים, שנועדו לילדים עם ובלי מוגבלות שישחקו יחד, כפי שניתן לראות בפרסומים התוחמים את הפארק, בהם מתנוססות תמונות של אנשים וילדים עם ובלי מוגבלויות שונות שמבלים יחד באווירה מעודדת ותומכת. לטובת אנשים עם כסאות גלגלים יהיו מתקנים מיוחדים, כולל אפשרות להשאיל כיסא גלגלים מהמקום.

גם דרכי הגישה לפארק ובתוך הפארק יהיו מונגשים לכולם. “אני בטוח שהמתחם החדש והמונגש הולך להיות מקום בילוי מועדף”, אמר ראש עיריית ת”א-יפו, רון חולדאי.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות