נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשינגישותתכינו את הילדים: פארק 5 החושים יושק בקרוב בת"א

תכינו את הילדים: פארק 5 החושים יושק בקרוב בת”א

הפארק, שמיועד לאנשים עם ובלי מוגבלויות שיבלו יחד, ייפתח לציבור ב-9 באוקטובר והוא כולל עשרות מתקנים מונגשים ומגוון פעילויות. אז מה מחכה לכם שם?

השקעה של 2.2 מיליון שקלים. פארק חמשת החושים(צילום הדמיה מתוך מצגת העירייה)

בימים אלה מושלמות העבודות על פארק חמשת החושים בגני יהושע בתל אביב, סמוך לפארק החבלים. מדובר בפרויקט יחיד מסוגו בארץ לאנשים עם ובלי מוגבלות, שצפוי להיפתח לציבור ב-9 באוקטובר הקרוב.

הפרויקט החל לפני שנתיים בהחלטה של עיריית תל אביב להקצות חמישה דונמים בפארק גני יהושע לטובת הקמת פארק ייחודי ונגיש, שיוכל להוות מקום מפגש משותף לכלל סוגי האוכלוסייה ויאפשר בילוי ספורטיבי קל גם לאנשים עם מוגבלויות ונכויות. עלות הקמת הפרויקט עמדה על כ-2.2 מיליון שקלים. הקונספט של “חמשת החושים” תוכנן כך שהמבקרים בפארק יחוו גירויים בכל חמשת החושים: הראיה, המישוש, הריח, השמיעה והטעם.

************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova

**************

הפארק, שמוקם על ידי חברת גני יהושע, כולל מתחם משחקים הגדול ביותר בארץ; מגוון גדול של מתקני עץ ומים; רחבת הורים; אזורי ישיבה קבוצתיים מותאמים; מתקני מבוכים; נדנדות; מתקני משחק מעץ; מתקני שמע וצליל; מנהרת צלילים וצבעים; נדנדת קפיצים לכיסא גלגלים; מתקן קן ציפור; ערוגת ריח מונגשת לנכים, קיר מישוש, ומתקני משחק נגישים בהם משחק רצפת פסנתר, מתקן שמע תופים, מתקני קסילופון, מתקן רצפה “סיימון אמר” ועוד.

פארק חמשת החושים. הפתיחה בקרוב (צילום הדמיה מתוך מצגת העירייה)

בפארק הושם דגש גם על מתקנים משולבים, שנועדו לילדים עם ובלי מוגבלות שישחקו יחד, כפי שניתן לראות בפרסומים התוחמים את הפארק, בהם מתנוססות תמונות של אנשים וילדים עם ובלי מוגבלויות שונות שמבלים יחד באווירה מעודדת ותומכת. לטובת אנשים עם כסאות גלגלים יהיו מתקנים מיוחדים, כולל אפשרות להשאיל כיסא גלגלים מהמקום.

גם דרכי הגישה לפארק ובתוך הפארק יהיו מונגשים לכולם. “אני בטוח שהמתחם החדש והמונגש הולך להיות מקום בילוי מועדף”, אמר ראש עיריית ת”א-יפו, רון חולדאי.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות